Tesla změnila styl tlačítka na otevírání dveří

Tesla provedla malou změnu interiéru Modelu Y, která majitelům ušetří trápení, jelikož již všichni cestující budou vědět, kde se otevírají dveře.


Automobilka Tesla u Modelu 3 vytvořila zcela jiný způsob otevírání dveří než tomu bylo u Modelu S a X. Tesla u Modelu 3 aplikovala způsob otevírání bočních dveří pomocí tlačítka nikoliv pomocí páčky. U předních dveří Tesla, ale implementovala z důvodu zákonu i páčku, kdyby selhala elektronika.

Na tlačítku, které bylo umístěno v madle ve dveřích nebyl žádný znak, ale pouze malá designová čárka. Právě to byl problém, který zná snad každý, kdo někdy vezl například svého kamaráda ve svém Modelu 3. Většina lidí používala u Modelu 3 ruční otevírání, nikoliv elektrické, což je veliká chyba.

Vyjádření automobilka Tesla k ručnímu otevírání dveří:

„Ruční otevírání dveří musíte použít pouze v případě, kdy Váš vůz přestane jet či ztratí veškerou energii, nikoliv za normálního chodu. Většina lidí, ale nevěděla, že se ruční otevírání používá pouze v krizových situacích a používala ho několikrát denně.“

Problém je v tom, že při elektrickém otevření dveří se vám zasune okýnko směrem dolů. Ale při ručním otevření se Vám dveře otevřou ihned a okýnko nemá šanci poklesnout směrem dolů. Poklesnutí okýnka je nezbytné, jelikož vozy Tesla mají bezrámové dveře, což znamená, že na vrchu ani okolo okýnek není žádný rám.

Zdroj: Electrek.co

Většina majitelů řešila tento problém vyměněním tlačítek, které se dají sehnat na internetu. Toto řešení využívali zejména majitelé, kteří svojí Teslu půjčovali ostatním, právě ty byli hlavní tvůrci problému, jelikož dveře otevírali zejména ručně.

Teď to vypadá, že Tesla vyslyšela majitelé a upravila tlačítko na otevírání dveří. Tesla nahradila tlačítko s malou čárkou tlačítkem s jasným značením otevření dveří. Tuto novou vychytávku nalezneme pouze v nejnovější verzi Modelu Y, ale je možné, že ji bude možné spatřit i v nejnovější verzi Modelu 3.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *