Tesla změnila design interiéru u Modelu Y „Made in China“

Věci ohledně Modelu Y se v posledních dnech začínají hýbat. Ke konci tohoto týdne odhalila Tesla cenu Modelu Y  pro čínský trh, která snad všechny nadšence Tesly překvapila. Nyní se Tesla rozhodla udělat redesign interiéru Modelu Y vyráběného v Giga Šanghaj.


První Model Y vyrobený v Giga Šanghaj obdrží zákazníci již v průběhu tohoto měsíce. Bude se jednat o vůbec první Modely Y, které vyjely z výrobní linky v Giga Šanghaj. Postupem času by se Modely Y vyrobené v Giga Šanghaj měly objevit i v Evropě.

Model Y vyráběný v Giga Šanghaj možná bude dostupný i v Evropě

Dovoz Modelu Y z Giga Šanghaj do Evropy by dával smysl, jelikož Tesla uvedla, že příchod Modelu Y do Evropy by měl proběhnout již na začátku letošního roku. Příchod Modelu Y do Evropy na začátku letošního roku nedává smysl, jelikož  Giga Berlín bude v provozu až v létě letošního roku. Jediná možnost, jak by Tesla mohla do Evropy Model Y dostat je, buď dovoz z USA, ale nejspíše se bude jednat o dovoz z Číny stejně jako tomu bylo u Modelu 3.

Americká automobilka Tesla se nyní po odhalení cen rozhodla změnit i interiér Modelu Y. Většina úprav, které Tesla v interiéru provedla je podobná těm, které před nedávnem provedla i u nové verze Modelu 3 určené pro rok 2021. Středová konzole u Modelu Y je nyní matná a po bocích je obšitá „veganskou kůží“. Kromě toho Tesla pozměnila i nabíjecí stanice pro mobilní telefony, která je podobná té v Modelu 3.

Tesla se změn v interiéru opravdu nebojí

Tesla se rozhodl interiér pozměnit více než u Modelu 3. Rozhodla se proto pozměnit i část u předních dveří. Právě k předním dveřím přidala Tesla dřevěnou lištu. Zatím je tato úprava dostupná pouze u černého interiéru, nikoliv bílého. Je možné, že tato změna bude v budoucnu dostupná i u bílého interiéru. Je zajímavé, že hlavní barva pro Model Y vyráběný v Giga Šanghaj je černá, přičemž u tohoto vyráběného v USA je hlavní barva bílá

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *