Tesla změnila čteníznaček s omezením rychlosti

Automobilka Tesla nyní vydala novou aktualizaci, která přináší do vozů Tesla lepší čtení dopravního značení. Konkrétně dopravního značení, které uvádí maximální povolenu rychlost.


Již nějakou dobu se mezi majiteli vozů Tesla vedou dlouhé spekulace o tom, do jaké míry využívají vozy Tesla data z GPS ve srovnání se skutečným dopravními značkami, které ukazují maximální povolenou rychlost. Čtení těchto značek je velmi důležité, jelikož z dat, které Tesla přečte se řídí i rychlost Autopilota.

Tesla nyní vydává novou aktualizaci softwaru 2020.36,která obsahuje několik novinek, včetně jedné s názvem „Speed ​​Assist Improvements“.

Ve vyjádření dává Tesla všem spekulacím jasnou odpověď:

„Speed ​​Assist nyní využívá kamery vašeho vozu k detekci značek rychlostních limitů ke zlepšení přesnosti údajů o rychlostních limitech na místních silnicích. Zjištěné značky omezení rychlosti se zobrazí ve vizualizaci jízdy a budou použity k nastavení přidružené výstrahy omezení rychlosti. “

Autopilot se, ale nemusí řídit pouze značkami s omezením rychlosti, ale můžete si maximální rychlost, kterou Autopilot může jet nastavit i ve vašem vozem. Nastavení je jednoduché stačí jít do sekce Ovládací prvky> Autopilot> Omezení rychlosti.

Tesla kromě četní značek aktualizovala i funkci Semafor a Stop Sign Control. Po nové aktualizaci Vás vůz sám upozorní v okamžik, kdy se na semaforu rozsvítí zelená. Tesla, ale uvádí, že se řidič musí i  nadále maximálně věnovat jízdě a zvuková signalizace zelené barvy na semaforu slouží pouze jako pojistka, když by řidič třeba usnul či se z jiného důvodu nevěnoval řízení.

Uvidíme, jak nová aktualizace bude fungovat. Samozřejmě sw nová aktualizaci nejprve objeví v USA a až poté v Evropě.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *