Tesla získala povolení pro výrobu Modelu Y v Číně

Americká automobilka Tesla získal v Číně povolení pro sériovou výrobu Modelu Y, který bude vyrábět ve své Giga Šanghaj. Výroba Modelu Y by měla začít každou chvílí, jelikož Tesla má vše, co potřebuje k výrobě.


Automobilka Tesla před nedávnem podala žádost o povolení sériové výroby elektrického crossoveru Modelu Y, který by v rekordních prodejích měl nahradit Model 3. Tesla před uvedením Modelu Y na čínský trh musela rozšířit svojí Giga Šanghaj a dokončit Fázi 2. Tesla totiž nejdříve musí daný vůz v zemi vyrábět, aby ho uvedla na daný trh. Dříve Tesla dodávala veškeré své vozy z USA, ale nyní se zaměřuje na rozšíření svých továren na všechny trhy, což se jí zatím daří. V Číně vlastní svojí Giga Šanghaj, která vyrábí Model 3 a nyní i Model Y. V Evropě Tesla staví svojí Giga Berlín, kde bude vyrábět Model Y s novými bateriovými články 4680 a v USA má svých továren hned několik.

První dodávky Modelu Y vyráběného v Číny by měly proběhnout na začátku příštího roku. Model Y si v Číně vzal hodně pozornosti a dle našeho názoru bude právě Čína trhem, kde bude Model Y nejprodávanějším vozidlem, jelikož v Číně jsou crossovery velmi populární.

Minulý měsíc analytik automobilového trhu v Číně odhadl, že Tesla může prodat až 30 000 Modelů Y měsíčně, jakmile bude k dispozici levnější verze. To jsou zhruba třikrát větší prodeje než Modelu 3 v Číně.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *