Tesla získala povolení na zásobování vody pro Giga Berlín

Stavba Giga Berlín se nyní posunula o kus dopředu, jelikož získala souhlas od vodohospodářské asociace, která je zodpovědná za zásobování vody pro celý komplex továrny. Do nedávna čelila Tesla právě problému se souhlasem ohledně zásobování vody. To nyní je již schválené a Tesla může přidat na výstavbě celého komplexu.


Pro americkou automobilku Tesla nebylo snadné získat souhlas WSE. V červenci Tesla čelila velikým problémům právě s dodávkou vody. Strausberg-Erkner Water Association zamítla dodávku vody do nově vystavovaného komplexu Giga Berlín, kvůli obavám o vysokou spotřebu vody celého závodu.

Tesla se nevzdala a i přes zmaření zásobování vody od Strausberg-Erkner Water Association začala z novu vyjednávat. Po jednání 22.září letošního roku se automobilka dohodla s Strausberg-Erkner Water Association, že může čerpat vodu, ale nesmí překročit spotřebu více, jak  15 milionů metrů kubických vody ročně.

Ovšem Tesla má s Giga Berlín velké plány. Nechce zde vyrábět pouze Model Y, ale i jiné vozy. Kromě toho zde plánuje vyrábět i vlastí bateriové články, které představila v rámci akce Tesla Battery Day. Strausberg-Erkner Water Association se obává, že roční spotřeba vody 15 milionů metrů kubických vody bude Tesla dodržovat do roku 2022. Poté již jí toto množství nebude stačit a bude muset zvýšit svůj limit na roční spotřebu vody.

Je důležité poznamenat, že Tesla dosud nepodepsala smlouvu na maximální spotřebu 1,5 milionu metrů krychlových vody ročně. WSE ve svém prohlášení ke smlouvě uvedlo, že Tesla nechce smlouvu podepsat z důvodu toho, že má obavy z nedostatku vody v budoucnu, kdy plánuje Giga Berlín rozšířit.

Většině úředníku se nelíbí přístup automobilky Tesla. Tento přístup považují za nezodpovědný. Americká automobilka začala stavět svojí první Gigafactory v Evropě bez povolení, které získávala až v průběhu stavby. Doufejme, že se vše uklidní a Tesla již bez dalšího zádrhelu dostaví a následně uvede do provozu celou Giga Berlín, která je vůbec první giga továrnou od známé americké automobilky Tesla.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *