Tesla získala nový patent pro FSD

Tesla minulý týden obdržela nový patent na „odhad vlastností objektu pomocí dat vizuálního obrazu“. Elon Musk odhaduje, že Tesla v dubnu vydá verzi FSD Beta. V té době také zmínil, že Tesla jde za čistým viděním, a navrhl, že v budoucnu nebude používat ani radarové senzory.


Patent Tesly popisuje vynález využívající dvě neurální sítě k měření vzdáleností objektů pouze pomocí obrazových dat. První neuronová síť může určit vzdálenost objektů od obrazů pořízených kamerami kolem vozidla. Druhá neurální síť vytváří materiál ve formě obrázků pro první neuronovou síť.

V patentu americká automobilka Tesla uvádí, že je třeba najít správné množství senzorů, které by bylo možné nasadit na autonomní vozidlo, aniž by se omezilo množství dat, které dokáže zachytit a zpracovat. Tesla uvádí, že optické senzory, jako jsou radarové, lidarové a ultrazvukové senzory, mohou být příliš nákladné, než aby mohly být použity pro masový trh, a zvýšit „požadavky na vstupní šířku pásma“ pro systém autonomního řízení.

Dobré rozložení senzorů je základ

Patent popisuje konfiguraci s dobrou rovnováhou senzorů a kamer pro určování vzdáleností předmětů kolem vozidla. To by mělo automobilce Tesla umožnit využít systém, který by mohl fungovat na úrovni srovnatelné s vedoucími představiteli odvětví, při zachování co nejnižších nákladů.

Konfigurace popsaná v patentu automobilky Tesla by měla výrazně vylepšit její technologii Full Self-Driving (FSD). Může to snížit závislost Tesly na senzorech a zvýšit množství dat, která lze extrahovat z obrázků, aby se zlepšila FSD Beta. Obrazově založený přístup Tesly k FSD se značně liší od jejích konkurentů, jako je Waymo, ale na základě dosavadních zkušeností uživatelů FSD Beta přinesl některé docela působivé výsledky.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *