Tesla zastavuje výrobu v továrně Tilburg!

Americká automobilka Tesla bude muset zastavit výrobu Modelu S a Modelu X v továrně Tilburg v Nizozemsku. Tesla v současné době nemůže vyrábět Model S a Model X v Tilburgu, jelikož zde nemá nové výrobní linky, které mohou produkovat nový Model S a Model X pro rok 2021.


Továrna Tilburg byla otevřena v roce 2013 a celková rozloha továrny je 18 900 m2. Tato továrna byla postavena za účelem výroby Modelu S pro evropský trh. Umístění továrny v Nizozemsku mělo velikou výhodou z důvodu vodních kanálu. Tesla zde měla letiště, ale i možnost lodní dopravy, kterou přepravovala některé polotovary Modelu S.

Bohužel nyní přichází smutná zpráva. Jelikož Tesla před několika týdny představila nový Model S a Model X Plaid a Plaid+, tak již továrna Tilburg není schopna tyto vozy vyrábět. O zastavení výroby byli pracovníci továrny informovaní koncem pracovního týdne.

Co bude s továrnou dále?

V továrně Tilburg nalezneme výrobní linku pro Model S a X, ale také lakovnu, sklad náhradních dílů či centrum pro repasování dílů. Tesla celou továrnu neopouští. V současné době plánuje Tesla propustit 96 zaměstnanců, které chce zaměstnat jinde v Tesle v Nizozemsku. Je možné, že tito zaměstnanci přejdou do výrobního závodu Giga Berlín. Ten mát být uvedený do provozu v červenci letošního roku.

Je možné, že Tesla má s továrnou v Tilburgu zcela jiné plány. Spekuluje se o možné výrobní lince pro výrobu bateriových článků 4680, ale jedná se pouze o spekulace. Náš tým se u této továrny byl v rámci jedné z našich Tesla tour podívat a musíme uznat, že jedná se o opravdu rozsáhlý komplex.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *