Tesla zastaví výrobu Modelu S a Modelu X. Proč?

Nedávno uniklé e-maily od generálního ředitele automobilky Elona Muska odhalily, že výrobce elektrických automobilů hodlá odstavit linky, které vyrábí Model S a Model X v továrně Fremont na 18 dní počínaje 24. prosincem 2020. Důvody odstavení linek nejsou specifikovány, ale spekulace naznačují, že 18denní zastavení může být použito k zavedení některých velmi potřebných hardwarových aktualizací pro Model S a X.


V jednom ze svých e-mailů, jejichž kopii získal zahraniční web Teslarati.com, Elon Musk oznámil, že zaměstnancům Tesly pracují na výrobě Modelu S a Modelu X bude nabídnuta týdenní výplata, která pokryje 7 až 18 denní odstávky výroby. Musk také zdůraznil, že Tesla musí zabrat, aby do konce Q4 zvládla splnit daný počet dodávek vozů a zdolala svůj cíl, který si na začátku letošního roku stanovila.

Musk v emailu napsal

Ahoj týme,

Od 24. prosince do 11. ledna budou linky S, X na svátky odstaveny.

Byli bychom rádi, kdybyste využili příležitosti k osvěžení nebo strávili čas se svou rodinou, takže vám Tesla za týden 4. ledna poskytne výplatu na celý týden. Během této doby budete mít také omezené placené příležitosti k podpoře jiných obchodů nebo dobrovolnému doručování.

  • prosince – poslední den práce před odstavením
  • 25. prosince – placené svátky *
  • 30. prosince – neplacené volno (může využívat PTO **), podpora dodávek nebo jiné obchody.
  • prosince. 1. – placená dovolená *
  • 8. ledna – placené volno (40 hodin)
  • ledna – návrat do práce

Pokud by jste chtěli pomoci k překonání rekordu a pomoci nám ve výrobě a dodávkám Modelů 3 a Y, tak nás kontaktujte. Budeme se snažit vyhovět vašim požadavkům, ale preference nejsou zaručeny a budou poskytovány podle zásady „kdo dřív přijde, je dřív na řadě“.

Jaký vliv bude mít zastavení výroby? Co nám Tesla tají?

Zatímco odstavení výroby Modelu S  a Modelu X může v někom vyvolat obavy zda Tesla stihne dodat 500 tisíc elektromobilů za tento rok, tak někteří berou zastavení výroby jako pozitivní. Automobilka bude celé výrobní linky modernizovat a vylepšovat. Tím se nejspíše urychlí výroby, ale zároveň se změní i vozy, které z modernizovaných výrobní linek vyjedou. Tesla se o úpravě Modelu S a Modelu X nevyjádřila, takže se musíme nechat překvapit.

V samostatném e-mailu Elon Musk zdůraznil, že hlavním problémem Tesly je poptávka. V emailu Musk naznačil o pomoc, která by Tesle pomohla se zvýšením poptávky. Automobilka si stále jde za svým cílem. Toto čtvrtletí musí dodat přes 180 tisíc vozidel, aby splnila svůj cíl, za letošní rok dodat 500 tisíc vozů. V příštím roce by se tento cíl mohl zdvojnásobit, jelikož tento počet dodaných vozů zvládne příští rok pouze Giga Šanghaj.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *