Tesla zase trhá rekordy

Společnosti Tesla se ve středu podařilo překonat velký milník, stala se nejhodnotnější americkou automobilkou v celé historii automobilového průmyslu. Tím překonala dokonce i americkou značku Ford, která je známá po celém světě.


Tesla se stala pře pár dny nejhodnotnější automobilkou v celé historii automobilového průmyslu v Americe. Díky její vysoké hodnotě překonala i rekord Fordu, který držel od roku 1999 a jeho hodnota byla 81 miliard $. Tesle se přitom podařila toto číslo zvýšit až na 89 miliard $. Je nutno poznamenat, že Tesla pokořila rekord z hlediska tržního kapitálu. Dále je nutno poznamenat, že podle informací z loňského roku měla Tesla už dávno zkrachovat. Tento osud ji přepověděli akcioví analytici, ti se zjevně opět již po několikáté mýlili.

Pro porovnání uvadíme v Grafu i jiné automobilky:

Rekordní hodnota činní 497,41 $, kterou společnost Tesla dosáhla 8.1.2020, což bylo pro mnohé překvapení. Především pro analytiky a trhem neočekávaného ziskového 3. čvrtletí 2019, které bylo zapříčiněno především Modelem 3, o který je stále větší zájem. Od prvního oznámení hospodářských výsledků z 3. čtvrtletí 2019 – 24. řijna vzrostly akcie o 100%, ve srovnání s květnovou hodnotou vystoupala cena akcií o 170%. Ve 4. čtvrtletí 2019 Tesla vyrobila 104 891 a dodala 112 000 elektromobilů.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslamagazin.sk

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *