Tesla zasazuje další ránu ropnému průmyslu. Možná už poslední!

Nedávné oznámení indexů S&P Dow Jones Indices naznačilo, že Tesla nahradí společnost Apartment Investment and Management Co. v žebříčku S&P 500. Kromě toho se Tesla přidává také do S&P 100, kde by měla být nahrazující Occidental Petroleum Corp, jednoho z nejpozoruhodnějších producentů ropy v USA.


Index Standard & Poor’s 100 je podmnožinou indexu S&P 500 a sleduje tržní kapacitu 100 největších akciových společností ve Spojených státech. Index S&P 100 je index vážený kapitalizací a jeho členové jsou vybíráni z široké škály průmyslových odvětví.

Zatímco index S&P 100 není obecně tak populární jako index S&P 500, index je přesto klíčovým měřítkem pro řadu finančních společností, které jsou zapojeny do velkých společností s modrým čipem. Skutečnost, že Tesla v podstatě vykopává Occidental Petroleum z S&P 100, je téměř jako třešnička na dortu a dle našeho názoru to je další ráno pro ropný průmysl a především pro vozy se spalovacím motorem.

Zdroj: S&P Dow Jones Indices

Tesla se chystá přidat do S&P 500 tento pátek. Apartment Income REIT Corp. přejde do S&P MidCap 400, kde nahradí Dunkin ‘Brands Group Inc. Occidental Petroleum, navzdory tomu, že byl odebrán ze S&P 100, zůstane členem indexu S&P 500.

Tesla je na slzách od chvíle zažívá šťastné chvíle již několik týdnů, kdy jí bylo oznámeno, že bude v prosinci přidána k indexu S&P 500. Po oznámení akcie Tesly vzrostly o 49%, což za 18 obchodních dní zvýšilo tržní kapitalizaci o 191 miliard dolarů. Mezi pěti po sobě jdoucími ziskovými čtvrtletími se akcie této americké automobilky doposud zvýšily o 629%.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *