Tesla zahajuje dodávky modelu 3 v Číně a zahajuje program Model Y

Tesla během úterní akce v Gigafactory 3 v Šanghaji uskutečnila svou první hromadnou dodávku lokálně vyrobeného modelu 3. Tesla také oznámila zahájení svého programu pro Model Y v zemi.


Generální ředitel Elon Musk přiletěl ze Spojených států, aby osobně předal Made in China Model 3 prvním místním zákazníkům. Pro společnost Tesla je to velký milník, protože Modely 3 jsou dodané první továrnou společnosti Tesla mimo USA.

„Model Y bude pravděpodobně mít větší poptávku, než všechny ostatní vozy Tesla dohromady. „Model Y bude mít také pokročilé technologie, které odhalíme v budoucnu“,  řekl Musk. Během projevu na akci Musk také zveřejnil plány na vytvoření technického centra v Číně, které bude navrhovat vozidla pro místní trh.

První veřejná dodávka Modelu 3 proběhla přesně rok poté, co se první čínská továrna začala stavět. Výroba Modelu Y vedle Modelu 3 zdá se nebude problémem, protože Model Y  sdílí 75%  součástí z Modelu 3. Tesla před několika dny začala přijímat objednávky Modelu Y , což je známkou toho, že výrobce automobilů je na tento krok připraven.

Vstupem Modelů 3 a Y na největší automobilový trh světa se zdá, že bude největší oporou značky jejímž cílem je dosáhnout trvalé ziskovosti.

Zde je několik snímků z události:

                     

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

 

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *