Tesla žádá o povolení začít výstavbu Giga Berlín o něco dříve!

Společnost Tesla předložila ministerstvu životního prostředí v Braniborsku žádost o zahájení výstavby Gigu v Berlín o něco dříve. Podání vyplývá z nedávného dokončení terénního vyrovnání na území budoucí továrny, což je známkou toho, že výrobce automobilů je připraven zahájit výstavbu svého prvního evropského výrobního závodu.


„Žádost byla přijata,“ řekl Frauke Zelt v pondělí. Zelt je mluvčí ministerstva životního prostředí spolkové země Braniborsko. „Bude to prozkoumáno,“ dodala. Zatímco včasné schválení by společnosti Tesla umožnilo zahájit výstavbu zařízení, společnost stále čelí riziku zpoždění projektu ze strany místní opozice. Ve vzácné šanci, že by se projekt zastavil kvůli nepříznivé zpětné vazbě na radnici, by musela Tesla vrátit společnost do původního stavu za cenu společnosti.

Území o rozloze 93 hektarů bylo v únoru očištěno od kartonových hospodářských stromů nízké kvality, aby nedošlo k narušení divoké zvěře před obdobím rozmnožování ptáků, které začalo na začátku března. Tesla znovu vysadí třikrát tolik stromů, kolik odstraní v oblastech kolem Německa.
Poté, co byl proces odstraňování stromů ze země dokončen, Tesla požádal o včasné schválení a zahájil vyrovnávání pozemků 10. března. Stavební štáby vyrovnávaly místo za poslední tři týdny a výkopový proces je podle nového dokončen. fotografie od Emil Senkel.
Tesla původně plánovala zahájit stavební proces nadace pro svůj výrobní závod v Giga v Berlíně ve druhé části března. Ministr hospodářství Jörg Steinbach požádal, aby se generální ředitel Tesla Elon Musk zúčastnil průkopnického ceremoniálu . Musk potvrdil svou účast, ale cestovní omezení ohrožovala přítomnost generálního ředitele, protože bylo zakázáno cestovat z některých evropských zemí, včetně Německa, do Spojených států.
Tesla plánuje zahájit výrobu svých vozidel v závodě, počínaje novým křížením modelu Y v červenci 2021. Očekává se, že továrna poskytne německé ekonomice nápor tím, že po jejím uvedení do provozu poskytne 12 000 pracovních míst.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *