Tesla začne s výrobou sedmimístné verze Modelu Y již v Q4 2020

Elon Musk nejprve řekl, že Tesla bude vyrábět Model Y v sedmimístné verzi. Tesla tuto verzi Modelu Y měla začít vyrábět v roce 2021, ale nakonec s výrobou začne již o několik měsíců dříve.


Musk při představení Modelu Y řekl, že Tesla očekává a je plně připravena na velký nápor objednávek na Model Y. Poté řekl, že pro Teslu je Model Y velký tahoun stejně jako tomu bylo u Modelu 3.

Přibližně rok od představení začala Tesla Model Y sériově vyrábět. Hlavním důvod, tak rychlé výroby je, že Model Y sdílí přibližně 75% dílů s Modelem 3, což Tesle velmi usnadňuje výrobu. Tesla na začátku března letošního roku uskutečnila první dodávky Modelu Y svým zákazníkům v USA, ale pochvíli přestala Model Y dodávat z důvodu uzavření továrny Fremont. Na evropský trh by Model Y měl přijít po dostavení Giga Berlín, přičemž na čínský trh přijde do pár týdnů.

Tesla svým zákazníkům již na začátku sdělila, že nejprve začne vyrábět pětimístnou verzi Modelu Y a v roce 2021 začne vyrábět i tu sedmimístnou, tedy s třetí řadou sedaček. Generální ředitel Elon Musk, ale uvedl, že automobilka Tesla se na výrobu sedmimístné verze Modelu Y chystá již v příštím čtvrtletí, což je říjen až listopad.

Na YouTube se již objevilo video, kdy youtuber DaErik vzal dvě sedačky z Modelu Y  a vtěsnal je do Modelu Y. Je, ale logické, že v Modelu Y nebudou stejně velké sedačky jako v Modelu Y, jelikož je to menší auto a třetí sada sedaček není prioritním sezením , ale slouží spíše jako záchrany při převozu celé rodina či kamarádů na akce a další.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *