Tesla začne monitorovat řidiče pomocí kamery

Americká automobilka Tesla přitvrzuje a zvyšuje nároky na pozornost řidičů. Nyní bude řidiče snímat kamera, která je umístěna v interiéru. Bude neustále vyhodnocovat jeho pozornost a dle toho jednat. Je to jediný způsob, jak řidiče donutit, aby dával pozor při zapnutém Autopilotu.


Tesla se v posledních měsících zaměřuje především na Autopilota a vylepšuje bezpečnost svých vozů. Právě bezpečnost je pro Teslu na prvním místě. Nyní se Tesla rozhodla začít využívat interiérové kamery. Interiérové kamery najdeme u Modelu 3 či Y a dle informací nově i u Modelu S a X. O využití této kamery se psalo v době pandemie, kdy se měla využívat na online schůzky.

Generální ředitel Elon Musk dlouho využívání kamer u vozů Tesla odmítal. Ovšem nyní celou situaci přehodnotila a využívání kamer bere za důležité. Právě nepozornost řidiče je to nejhorší, co se může stát a ohrožuje bezpečnost i ostatních. Proto musí Tesla jednat a to ihned.

Nyní budou všechny nové vozy Tesla za pomocí kamery umístěné u zpětného zrcátka neustále snímat řidiče a celou situaci vyhodnocovat. Jakmile kamera zaznamená nepozornost řidiče, tak pravděpodobně za pomocí FSD zastaví v odstavném pruhu. Je také možné, že vozidlo začne houkat.

Tesla má ve svém rukávu možná i tvrdší kroky. Je možné, že pokud řidič nebude několikrát za rok dávat pozor, tak mu Tesla vypne Autopilota. Toto řešení by bylo dost razantní, ale pro bezpečnost nejlepší.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *