Tesla začíná vyrábět první prototypy Modelu Y v Číně

Prototyp Modelu Y byl spatřen v Číně, jak se veze na nákladním autě, což naznačuje již brzkou sériovou výrobu tohoto crossoveru v Číně.


Automobilka Tesla u Modelu Y zvolila odlišnou strategii uvádění na daný trh než tomu bylo u jiných Modelů. Tesla uvede Model Y na daný trh až poté, co se v dané oblasti bude Model Y vyrábět, čímž zajistí rychlé dodání na daný trh. Poprvé jsme tento způsob uvedení Modelu Y na daný trh mohli vidět v USA, kdy Tesla nejprve začala Model Y vyrábět ve své továrně Fremont a až poté ho uvedla na daný trh.

Tesla v současné době staví rozšíření Giga Šanghaj, aby zde mohla namontovat výrobní linku a následně vyrábět Model Y. Kromě rozšíření Giga Šanghaj staví Tesla i zcela novou Gigafactory poblíž Berlína, ve které se bude vyrábět Model Y a se začátkem výroby přijde Model Y i na evropský trh.

Oficiální harmonogram prvních dodávek Modelu  Y v Číně předpověděla Tesla na počátek roku 2021. Tento termín vypadá velmi nadějně, jelikož byl nyní první Model Y spatřen v Číně.

Fotografie, kterou vyfotil jeden z fanoušků Tesly rozpoutala mnohé spekulace. Dle dosud zveřejněných informací to vypadá, že se jedná o před výrobu ověřovacích prototypů Modelu Y, aby se Tesla ujistila, že je připravena na sériovou výrobu.  Aby Tesla mohla oficiálně vyrábět Model Y v Číně, tak musí získat povolení od místních úřadů.

Automobilce Tesla se v Číně velmi osvědčilo navyšovat výrobní kapacity. Giga Šanghaj vyrostla za dva roky od výkopu základů a prvních úprav na pozemku. Nyní produkuje 200 000 vozidel ročně, konkrétně se jedná o Model 3, který je v Číně velmi populární.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *