Tesla začíná dodávat Model 3 s pohonem zadních kol

Automobilka Tesla začala dodávat první Modely 3 určené pro čínský trh.


Při představení Modelu 3 nabídla automobilka Tesla Model 3 ve verzi Long Range s pohonem zadních kol (RWD).

Výroba této verze Modelu 3 byla později ze strany automobilky ukončena a Tesla začala nabízet Model 3 s pohonem všech kol.

Začátkem letošního roku informovala Tesla o tom, že by se Model 3 s pohonem zadních kol mohl vrátit zpět do výroby. Model 3 s pohonem pouze zadních kol se bude vyrábět pouze v Giga Šanghaj a bude určen především pro čínský trh. V dubnu se tato verze Modelu 3 objevila v online konfigurátoru na stránkách Tesly.

Model 3 s pohonem zadních kol ujede na jedno nabití až 668 kilometrů, podle testů NEDC, který je málo používaný z důvodu nepřesnosti.

Původní Model 3 Long Range s pohonem pouze zadních kol ujel na jedno nabití vzdálenost až 675 kilometrů. Podle testů EPA ujel Model 3 s pohonem zadních kol „pouze“ 523 kilometrů.

Automobilka Tesla ve svém online konfigurátoru Modelu 3 s pohonem zadních kol u vadí cenovku okolo 52 000 dolarů, tedy 366 550 Juanů. I přesto, že Tesla nabízí Model 3 pouze s pohonem zadních kol, tak i přesto nedosáhne požadované hranice, aby na něj kupující dostal dotaci od čínské vlády. Aby čínská vláda dala kupujícímu dotaci, tak musí koupit elektromobil v maximální hodnotě 339 050 Juanů, což je přibližně 48 000 dolarů.

Vyjádření Tesly k dodávkám

Tesla teď oficiálně oznámila, že začíná s prvními dodávkami Model 3, Tesla informovala o zahájení dodávek Modelu 3 přes čínskou aplikaci Weibo, kde má oficiální účet.

Rychlé video ukázalo záběr indikátoru baterie se stavem nabití na 100% a s dojezdem 515 km:

Očekává se, že nová (nebo stará?) Verze modelu 3 pomůže posílit prodej společnosti Tesla v Číně, která se pro automobilku Tesla stala důležitým trhem, zejména proto, že jejich ekonomika se po pandemii zjevně zotavuje mnohem rychleji než zbytek světa…

Při oznámení Model 3 s pohonem pouze zadních kol generální ředitel Elon Musk informoval, že Tesla neplánuje vyrábět model 3 s pohonem zadních kol v jiných továrnách, například v továrně Fremont, kde nadále bude vyrábět Model 3 s pohonem všech kol.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *