Tesla začíná aktivovat nový ohřívač nabíjecího portu

Společnost Tesla začala aktivovat nový ohřívač nabíjecích portů u modelů 3 a Y, ale není jasné, kdo je má v modelu 3.


Během první zimy modelu 3 jsme byly informováni o problémech s elektromobilem v chladném počasí a Tesla uvedla, že situaci vyšetřují. Několik majitelů v oblastech s chladným počasím mělo potíže se vstupem do svých vozidel, protože kliky dveří se neotevřely, okna se zasekla a dokonce i nabíjecí port zamrzl. O týden později společnost Tesla vydala aktualizaci softwaru, aby pomohla s některými z těchto problémů.

Později také vydali novou aktualizaci softwaru, která pomocí ovládání klimatizace pomáhá rozmrazit nabíjecí port, když zamrzne. Mnoho lidí navrhlo, že přidání ohřívače k ​​nabíjecímu portu by problém vyřešilo, a později jsme se dozvěděli, že Tesla to udělala, ale automobilka o tom mlčela. Jediná zmínka o tom byla pro YouTubera JerryRigEverything, když ho Tesla pozval ke sledování testování chladného počasí modelu Y na Aljašce. Nyní majitelé Tesla Model 3 a Model Y začínají v aktualizaci 2020.40 dostávat další funkci nazvanou „Charge Port Inlet Heater“: Vaše auto nyní může použít vstupní ohřívač nabíjecího portu k odmrazení vnitřku nabíjecího portu. Vstupní ohřívač nabíjecího portu lze aktivovat při nízkých teplotách okolí povolením předkondicionování pomocí mobilní aplikace, aktivací tlačítka zadního odtávání na dotykové obrazovce vozidla. Doposud hlásí nové funkce pouze vlastníci nedávných vozidel Model 3.

Majitelé starších automobilů Model 3 dostávají 2020.40 pouze se dvěma funkcemi, které včera oznámili. Je možné, že Tesla začala přidávat ohřívač portů nabíjení do vozidel Model 3 současně s výrobou modelu Y v březnu 2020. Pokud dostáváte software udpate s novou funkcí ve vašem Modelu 3, dejte nám prosím vědět v sekci komentáře níže 🙂

Model 3 cold weather
Electrek.co

 

Váš tým   

Zdroj:  www.electrek.com

Klára Maslíková

Jsem holka, která studuje letectví, miluje elektromobily a trochu čerstvé kávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *