Tesla začala využívat vnitřní kameru ke sledování řidiče

Americká automobilka Tesla začala ve svých vozech využívat vnitřní kameru, kterou nově monitoruje řidiče při zapnutém Autopilotu. Tesla tímto krokem chce zamezit nepozornosti při jízdě na Autopilota. Někteří využívání kamery kritizovali, ale později všichni pochopili, proč se Tesla pro tento krok rozhodnula.


V posledních dvou letech je velmi moderní jezdit na Autopilota ve vozech Tesla. To proto, jelikož Tesla své autonomní řízení již velice vychytala a cestu z Hradce Králové do Prahy zvládne bez zádrhelu. Ovšem s autonomním řízení přichází i otázka, zda se při zapnutém Autopilotu budou řidiči stále věnovat řízení? Tesla do teď pozornost řidiče zjišťovala tím, že měl ruce na volantu, ovšem toto řidiči obcházeli speciálními závažími či pomerančem.

Nyní se Tesla proto rozhodla monitorovat řidiče, především jeho zrak a sledovat tím jeho pozornost.

„Kabinová kamera nad zpětným zrcadlem může nyní určit nepozornost řidiče a poskytnout vám slyšitelné upozornění, připomenout vám, aby vaše oči zůstali na silnici, když jedete na Autopilota. Systém také může snímky ukládat či je odesílat, pokud je vaše vozidlo připojené k internetu“, napsala Tesla.

Tesla ví, že mnoho zákazníků má obavy z používání kamery v kabině, ale automobilka se ujišťuje, že sdílíte to, co chcete sdílet. Pokud si nepřejete sdílení dat, tak jděte do nastavení – bezpečnost a nastavení sdílení dat.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *