Tesla začala s exportem Modelu 3 vyrobeného v Giga Šanghaj

Automobilka Tesla začíná do Evropy dovážet Modely 3 vyrobené v Giga Šanghaj, což Tesla dříve vyvrátila.


Když americká automobilka Tesla začala v Číně s výstavbou Giga Šanghaj, tak generální ředitel Elon Musk uvedl, že vozy vyrobené v této Gigafactory budou určeny pouze pro tamní trh. Musk vyvrátil export těchto vozů na jiný trh.

Výstavba Giga Šanghaj byla pro Teslu velmi strategická, jelikož v době výstavby vládla obchodní válka mezi USA a Čínou, takže bylo pouze otázkou času, kdy Tesle bude zakázán dovoz vozů do Číny. Tesla neváhala a vystavěla v Číně svojí Gigafactory, kde nyní vyrábí Model 3 a nově Gigafactory rozšiřuje o výrobní linku na výrobu Modelu Y.

Minulý měsíc nás čínská media informovali o tom, že Tesla pravděpodobně plánuje export svých vozů vyrobených v Giga Šanghaj.

Nyní se zdá, že Tesla opravdu s exportem svých elektromobilů začala. Své vozy vyrobené v Giga Šanghaj plánuje exportovat na evropský trh. Doba dodání Modelu 3 ve verzi Standard Range Plus se razantně snížila.

Zdroj: Green Drive

K exportu Modelu 3 ve verzi Standart Range Plus s Číny máme nyní důkaz. Nový majitel Modelu 3 této verzi tvrdí, že jeho vůz dle štítků a jiných označení pochází z Giga Šanghaj.

Tesla u Modelu 3 Standard Range Plus změnila bateriové články na lithium fosfátové od čínského výrobce CATL. Tyto články jsou mnohem levnější a Tesla je nyní možná konkurovat s cenou i ostatním čínským automobilek, které se výrobou elektromobilů zabývají.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *