Tesla za jeden týden dodala rekordní počet vozů

Americká automobilky Tesla minulý týden dosáhla rekordního počtu dodaných vozů. Dle těchto zpráv by Tesla opravdu mohla překonat rekord v počtu dodaných voz za jedno čtvrtletí, čímž by se mohlo Q3 2020 stát rekordním čtvrtletí v počtu dodaných vozů.


Minulý týden poděkoval generální ředitel automobilky Tesla Elon Musk svým zaměstnancům za to, že vydávají maximální úsilí pro výrobu a následnou expedici vozů Tesla svým majitelům. Musk v mailu psal, že nikdo nesmí polevit, ale naopak ještě více přidat. Z těchto zpráv plyne, že Tesla má velkou šanci k tomu, aby vytvořila nový rekord v počtu dodaných vozů za jedno čtvrtletí.

Jestliže by Tesla pokořila rekord, tak je pravděpodobné, že by akcie automobilky Tesla mohli opět vzrůst po velkém pádu po akci Tesla Battery Day. Právě událost Tesla Battery Day byla dle Muska velmi vydařené, ale většina medií či akcionářů nesdílí stejný názor. Tesla na této akci představila své revoluční baterie, které již implementuje do nových prototypů. A na závěr oficiálně odhalila Model S Plaid, který na okruhu Laguna Seca porazil elektromobil Air od automobilky Lucid Motors.

„Děkujeme týmu Tesla za skvělou práci na dodávkách! U nových majitelů si velmi ceníme vstříc nám při načasování doručení! Rozhodně jeden z našich nejtvrdších čtvrtí v globální logistice“.

Rekordní počet dodaných vozů za jeden týden

Nyní se dozvídáme, že Tesla dosáhla rekordního počtu dodaných vozů za jeden týden. Došlo k tomu poté, co Musk během minulého týdne poslal zaměstnancům e-mail s informacemi, že rekordní dodávky za čtvrtletí jsou dosažitelné.

I přesto, že se zatím neví, kolik vozů by Tesla za toto čtvrtletí mohla skutečně dodat, tak odhady od Wall Street se pohybují kolem 140 000 dodaných vozidel. Je zajímavé, že ještě před pár týdny uváděla počet 123 000 dodaných vozů za čtvrtletí. Očekává se, že skutečné výsledky by jsme měli znát do konce tohoto týden, kdy Tesla bude mít i shrnutí celého čtvrtletí, které se zatím zdá velmi úspěšné.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *