Tesla za dva týdny rozšíří skupinu majitelů s nejnovější verzí Autopilota

Podle nejnovější zpráv to vypadá, že nás dělí přibližně dva týdny od širšího vydání Full Self-Driving Beta. Vše jde dle plánu a Tesla by nejnovější verzi Autopilota mohla ke konci letošního roku vydat pro všechny majitele vozů Tesla.


Minulý měsíc americká automobilka Tesla vydala novou a velmi zásadní aktualizaci Autopilota. Tuto aktualizaci ovšem neposkytla všem majitelům, ale pouze hrstce vybraným majitelům, kteří jezdí naprosto bezchybně. Tito majitelů novou aktualizaci neustále testovali a Tesla podávali zpětnou vazbu. Nyní to vypadá, že by tuto aktualizaci mohla Tesla poskytnout větší skupině majitelů vozů Tesla.

Společně s novou aktualizací Autopilota se vozy Tesla stanou zcela autonomní. Sám Musk již v minulosti řekl, že jeho Model S ho nyní přepraví z domu až do práce bez jeho zásahu. Tesla v budoucnu plánuje vytvořit zcela autonomní flotilu vozů Tesla. V budoucnu by z vozů Tesla mohl zmizet například volant či brzdový a plynový pedál.

Někteří majitelé již natočili, jak se jejich vozidlo chová společně s novou aktualizací Autopilota. Jeden z majitelů dokonce natočil, že si jeho vozidlo samo sklopilo zrcátka v úzkém prostoru, když jel na dálnici mezi kamionem a svodidly.

Důležité je podotknout, že Tesla nejprve novou aktualizaci vydá v USA a Kanadě a až poté v Evropě. Je také možné, že evropské zákony Tesle nedovolí tuto funkci do Evropy vůbec pustit. Ovšem většina fanoušků vozů Tesla v Evropě se domnívá, že nová aktualizaci Autopilota bude v Evropě k dispozici do pěti let.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *