Tesla z webu odstranila Roadstera. Bylo to nedopatřením

YouTube Marques Brownlee zjistil, že z webu Tesly zmizel Roadster druhé generace. Neváhal a Muska se zeptal, co stálo za odstranění Roadstera z nabídky elektromobilů na webu Tesly. Musk pohotově zareagovala a uvedl, že to bylo jen nedopatřením. Roadster byl již několikrát odložen, jelikož pro Teslu není dle Muska hlavní prioritou.


Když americká automobilka Tesla představila Roadster druhé generace, tak si většina lidí myslela, že se jedná pouze o koncept, který nikdy nepůjde do sériové výroby, což je v automobilovém průmyslu velmi obvyklé. Musk, ale později řekl, že specifikace Roadsteru budou ještě lepší, jelikož Tesla bude Roadster nabízet i ve speciální edici, kdy Roadster na sobě bude mít trysky od společnosti SpaceX.

Pro většinu lidí nebylo překvapením, že Tesla odebrala svůj Roadster druhé generace ze své nabídky na webu Tesla.com. Na odebrání Roadsteru upozornil youtuber Marques Brownlee, který okamžitě po zjištění informoval Musk na Twitteru. Ten pohotově odpověděl, že Roadster byl odebrán omylem a vše bude brzy v pořádku.

Novou generaci Roadsteru v současné době na stránkách Tesly již nalezneme, ale pouze na postranním panelu, nikoliv hlavní menu, kde byl doteď. V hlavním menu najdeme pouze vozy, které Tesla vyrábí společně se Cybertruckem, který již brzy bude vyrábět. Navíc zde najdeme i Solar Roof, což je také velmi populární produkt od této americké automobilky.

Je nová generace Roadsteru opravdu revoluční?

Zákazníci, kteří si již novou generace Roadsteru přeobjednali, tak museli složit zálohu 50-250 tisíc dolarů, což v přepočtu vychází na 1 až 5 milionů korun. Tesla slibovala výrobu Roadster do pár měsíců, ale poté představila nový pickup Cybertruck, který je pro Teslu nyní hlavní prioritou.

Na druhou generaci Roadsteru se opravdu vyplatí počkat, jelikož specifikace, které Tesla zveřejnila jsou naprosto úchvatné. Roadster disponuje třemi motory s celkovým točivým momentem 10 000 Nm a pohonem všech kol. Nový Roadster umí z 0 na 100 km/h zrychlit za pouhých 1,9 sekund a jeho maximální rychlost je 400 km/h. Samozřejmostí je i vysoký odjezd, který Roadster určitě má. Na jedno nabití zvládne urazit až 1000 kilometrů.

Kdy se můžeme těšit na první dodávky?

Tesla novou generaci Roadsteru představila v roce 2017. Musk řekl, že první dodávky se uskuteční již v roce 2020, což se zatím neděje. Možná by v roce 2020 mohly proběhnout první dodávky, kdy Tesla nepředstavila elektrický pickup Cybertruck, který pro ní má být hlavním tahounem a chce s e sním prosadit na americkém trhu, pro který je určen.

Nový Roadster by k prvním majitelům měl dorazit nejspíše v roce 2022. Samotná výroba by měla začít za 12-18  měsíců, což řekl i samotný Musk. Zákazníci se dle Muska nového Roadsteru dočkají koncem roku 2021 až začátkem 2022. Výroba by měla začít za 12-18 měsíců.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *