Tesla X transportovala posledního vyléčeného pacienta z covid-19 z Dubajské nemocnice

Tesla Model X přepravil posledního vyléčeného pacienta z COVID-19 z Dubajské polní nemocnice ve Spojených arabských emirátech 7. června.


Hiroaki Fujita, Japonec, kterému byla diagnostikována nová verze koronaviru počátkem tohoto roku, opustil provizorní nemocnici v Dubaji 7. července poté, co porazil virus. Poté, co se vydal na chodbu zdravotnického zařízení, Fujitu přivítali lékaři a zdravotní sestry. Zdravotnický personál tleskal pacientově síle, protože se plně zotavil z nemoci, která si vyžádala životy více než 540 000 lidí na celém světě.

Zdravotnický personál, který navštěvoval Fujitu od jeho nákazy koronavirem, stále nosí ochranné pomůcky, jako jsou masky, to ji však nezabránilo se rozloučit s posledním pacientem, který v nemocnici pobýval kvůli smrtící nemoci.

Když Fujita opustil nemocnici, Tesla Model X sama otevřela dveře Falcon Wing a auto bylo připravené přepravit muže na další cíl.

V krátkém rozhovoru s AFP tisková agentura řekl Fujit:

 

„žádám všechny, aby nosili ochranné prostředky a chránili tak sebe i ostatní. Cítím se velmi dobře, že se chystám jít ven.“

 

Symbolicky, elektrické vozidlo Tesla transportovalo po pacienta infikovaného COVID-19 z nemocnice.

Když v březnu a dubnu pandemie COVID-19 prošla Spojenými státy americkými, nabídl generální ředitel Tesla Elon Musk pomocnou ruku tím, že poskytl další ventilátory schválené FDA do každé nemocnice, která by je okamžitě potřebovala.

„Budou dodávány do nemocnic po celém světě v doručovacích regionech Tesla.“ Náklady na zařízení a dopravu jsou zdarma. Jediným požadavkem je, aby ventilační přístroje byly okamžitě nutné pro pacienty, ne skladované ve skladu. Prosím, dejte mi vědět na @Tesla, “Musk 31. března tweetoval.

Tesla poté začala vyvíjet vlastní ventilátory využívající části svých elektrických vozidel. Společnost také nabídla svůj solární výrobní závod v New Yorku v Buffalu v New Yorku lékařské společnosti Medtronic.

Podle WorldOMeters.info bylo Spojenými arabskými emiráty ovlivněno 52 068 potvrzených případů viru COVID-19. 40 721 infikovaných pacientů se uzdravilo a 324 lidí bohužel zemřelo kvůli nemoci.

V dubnu město Dubaj otevřelo polní nemocnici v rámci svého Světového obchodního centra, aby léčilo osoby nakažené virem. Nemocnice o kapacitě 3 000 lůžek byla sestavena, aby se připravila na potenciální nárůst případů koronaviry v Dubaji.

Přestože je nemocnice nyní prázdná, ředitel Manal Taryam, ředitel zařízení, uvedl, že zdravotnické vybavení by bylo ponecháno na místě a nepřetržitě sterilizováno v případě dalšího ohniska.

„Pokud to budeme potřebovat, můžeme polní nemocnici během několika hodin znovu aktivovat.“ Ale jsme si jistí, že to uzavíráme, “dodal Taryam. „Dnes jsme díky úsilí dokázali pandemii dostat pod kontrolu.“

Sledujte, jak Hiroaki Fujita opouští Dubajskou polní nemocnici poté, co porazil pandemii COVID-19.

 

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *