Tesla vyvíjí nový hardware

Automobilka Tesla zatím neprovádí uvedení nových funkcí na hardwary HW2 a HW2.5. Dle čínských medií pracuje Tesla na vývoji hardwaru nové generace. Nový hardware bude zaměřený především na autonomní řízení, neboli balíček Full Self-Driving.


Americká automobilka Tesla nyní spolupracuje s Taiwan Semiconductor Manufacturing Co na vývoji hardwaru nové generace. Generální ředitel Elon Musk se již minulý rok rozpovídal o novém hardwaru. Musk během Autonomního dne, kde Tesla odhalila několik svých novinek řekl, že Hardware 3 je revoluční, ale Tesla nyní pracuje na novém hardwaru, který bude několikrát lepší.

Dle čínských medií je nový čip určený pro vozy Tesla, které budou sériově vyráběny od čtvrtého čtvrtletí 2021. Tesla by s implementací čipů měla začít již čtvrté čtvrtletí letošního roku, ale pouze do vozů, které bude nadále testovat.

 „Broadcom a Tesla spolupracují na vývoji ultra-velkých HPC čipů pro automobilové použití. Jsou vyráběny pomocí 7nm procesu TSMC a jako první používají pokročilé technologie TSMC SoW. Výroba nových čipů bude zahájena ve čtvrtém čtvrtletí, s počáteční výrobou asi 2000 kusů. Očekává se, že vstoupí do fáze plné sériové výroby po čtvrtém čtvrtletí příštího roku, “uvádí se ve zprávě.

Nový čip je pro Teslu velmi důležitý, jelikož umožní plně autonomní řízení vozidel. Kromě toho, že čip umožní vozům Tesla jezdit zcela autonomně dopřeje posádce i zábavu a přinese další funkce. Celý čip je zaměřený, ale především na službu Robotaxi, kterou chce generální ředitel Elon Musk koncem letošního roku spustit.

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *