Tesla vyvíjí novou generaci Superchargerů s ohromným výkonem

Během odhalení Cybertruck v listopadu loňského roku generální ředitel Elon Musk poznamenal, že nový elektrický pickup bude schopen nabíjet více než 250 kW. Musk, ale nezveřejnil žádné další podrobnosti o  možných Superchargerech V4. Tato nová generace Superchargerů by měla, kromě Cybertrucku podporovat i Plaid Model S a Plaid Model X.


Zmínka o rychlosti nabíjení Cybertrucku přišla až ve druhé části odhalení pickupu. Elon Musk, ale již nebyl, tak šťastný, jelikož selhaly Armor Glass, když na ně byla vržena ocelová koule. Musk byl z toho tak otřesený, že zmínka o nabíjení Cybertrucku vyzněla jako dodatečná myšlenka. Musk řekl, že Cybertruck bude schopný nabíjet výkonem více než 250 kW, přičemž Tesla výsledný výkon odhalí později.

Tesla je schopna u každé nové představené verze vozu či při představení zcela nového vozu schopna zvýšit nabíjecí výkon. První a druhá generace Superchargerů byla schopna vozy Tesla nabíjet výkonem až 120 kW. Tato verze Superchargerů byla v minulosti dostačující, jelikož byly Superchargery stavěny pro Model S a Model X. Třetí generace Superchargerů je schopna nabíjet vozy Tesla výkonem až 150 kW. Tato verze Superchargerů byla představena především pro Model 3 a pro Model Y.

S ohledem na všechny informace se zdá, že Tesla pracuje na vývoji čtvrté generaci Superchargerů. Tato verze Superchargerů má být určena pro Cybertruck, Plaid Model S, Plaid Model X a možná i Semi. Všechny tyto vozy by měly mít možnost nabíjet výkonem více než 350 kW. Dle dosud zjištěných informací je možné, že Tesla připravuje elektromobil, který bude mít extrémní parametry.

Nová verze Superchargerů by Tesle umožnila předběhnout většinu společností, které poskytují nabíjecí stanice. Kdyby nová verze Superchargerů umožnila vozům Tesla nabíjet výkonem až 350 kW, tak by se nevyplatilo majitelům vozů Tesla nabíjet u konkurenčních nabíjecích stanic.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *