Tesla vytvořila u Modelu Y revoluční konstukci

Elon Musk je jeden z mála lidí, kteří říkali, že Model Y bude nejúspěšnějším vozem automobilky Tesla. Vozidla má nový vzhled karoserie, výborné zrychlení a velký zavazadlový prostor, ale také má nejmodernější konstrukci, kterou Tesla dokáže vyrobit. Speciální zadní konstrukce je jedním z důvodů, proč se Model Y stal revolučním, jak již řekl Elon Musk.


Při podnikovém meetingu, kde Elon Musk pronesl kromě výdělků za Q1 2020 spoustu zajímavých věcí, tak se na meetingu věnoval i lisování konstrukce právě pro Model Y a jak je rozdílná oproti jiným vozům, které Tesla nabízí.

„Pro Model Y jsme představili revoluční dvoudílný zadní podvozek, který budeme koncem tohoto roku vyrábět z jednoho kusu,“ řekl Musk. „To znamená, že v podstatě zadní třetina těla je odlitá jako jeden kus, žádný takový odlitek nikdy předtím nevznikl.“

Sandy Munro natáčí na YouTube videa o důkladném prozkoumání Modelu Y, který v některých srovnává s Modelem 3. Sandy Munro se vozům Tesla věnoval již v roce 2018, kdy zkoumal Model 3, který zkritizoval, kvůli jeho konstrukci. Jeho kritika zůstala Muskovi v hlavě as proto se rozhodl zlepšit konstrukci u Modelu Y i přesto, že Model Y sdílí až 75% dílů s Modelem 3.

Zdorj: Tesla.com

Jeden z největších problémů, který měl Sandy Munro na Model 3 byla zadní konstrukce Modelu 3. Podle Sandyho Munrou použila Tesla na zadní konstrukci přes 100 dílů, což výrazné komplikovala výrobu a pevnost.

Tesla měla v úmyslu použít oproti Modelu 3 na zadní konstrukci, co nejméně dílů, přesněji dva, což se ještě nikomu nepovedlo. Tesle se to, ale u Modelu Y povedlo, čímž snížila dobu výroby a zvýšila tím pevnost celého vozu.

Munro nebyl celkově spokojený s Modelem 3, ale podle něho udělala Tesla u modelu Y velký pokrok a Model Y zatím jenom chválí, tak uvidíme.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *