Tesla vystaví novou velkokapacitní pobočku v Číně

Automobilka Tesla plánuje otevřít v Číně svou novou pobočku, přes kterou bude schopna vydat až 300 vozů svým novým majitelům denně.


V Číně Tesla v poslední době zaznamenává zvýšenou poptávku, které je díky své Giga Šanghaj schopna maximálně vyhovět. Stále, ale musí rozšířit své servisní střediska, nabíjecí stanice a další služby, aby mohla podporovat, tak velkou flotilu vozů.

Podle nových zpráv plánuje Tesla nyní vystavět velkokapacitní pobočku, přes kterou bude vyvdávat vozy svým majitelům. První velkokapacitní pobočka vyroste v Šanghaji a bude se jmenovat Tesla Pudong Delivery Center. Velkokapacitní pobočka by měla vyrůst přibližně 7 kilometrů od Giga Šanghaj, takže Tesla bude mít na tuto pobočku dobrý přísun nových vozů.

„Nově velkokapacitní středisko by se mělo nacházet v obchodní oblasti v Šanghaji. Tato oblast je proslulá automobilovým průmyslem, přičemž zde dominují především autobazary. Nová pobočky Tesly by se měla nacházet na pozemku o rozloze 4512 čtverečních metrů a má mít dvě patra. V první patře se budou vydávat nové vozy a druhé patro bude sloužit pro administraci“.

Nová pobočka Tesly bude schopna denně vydat až 300 vozů svým zákazníkům, čímž se velmi odliší od jiných poboček, které Tesla provozuje. Pokud si vše sečteme, tak nová velkokapacitní pobočka bude schopna ročně vydat až 100 000 vozů Tesla svým majitelům.

Zdá se, že Tesla bere čínský trh opravdu vážně a snaží se zde prosadit. Kromě rozšíření Giga Šanghaj zde chystá i parkoviště pro své vozy, nové nabíječka a nová střediska, čímž by měla rapidně zvýšit poptávku. Před nedávnem představila Model 3 určený pouze pro čínský trh. Hlavní důvod, proč Tesla představila Model 3 určený pro čínský trh byl ten, že klasický Modle 3 se nevešel do cenového rozmezí, na které poskytuje čínská vláda dotace.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *