Tesla vystaví novou Gigafactory v Asii

Automobilka Tesla v současné době staví nové továrny rychleji, než představuje nové Modely. Nyní generální ředitel Elon Musk naznačuje, že by nová Gigafactory mohla být v Asii, nikoliv v Číně.


V tuto chvíli pracuje Tesla na výstavbě továrny v Německu poblíž Berlín a chystá se na stavbu továrny pro Cybertruck, která se bude nacházet v Texasu v Austinu. Kromě výstavby těchto dvou nových Giga továren rozšiřuje Tesla i svojí Giga Šanghaj, a dokonce rozšiřuje továrnu Fremont a Giga Nevada.

Díky těmto novým továrnám se očekává, že Tesla bude moci vyrábět až 1 milión vozidel ročně, což je velmi ambiciózní plán.

Minulý víkend generální ředitel Elon Musk informovala možném místě, kde by se nová Gigafactory mohla nacházet.

Na otázku, zda Tesla plánuje vystavět Gigafactory mimo Čínu, v Asii generální ředitel Elon Musk odpověděl:

„Ano, ale nejprve musíme dokončit výstavbu Giga Berlína rozšíření Gigafactory v USA, abychom byli schopni pokrýt velký zájem o elektromobily v USA.“

Zatímco Musk potvrdil, že nová Gigafactory se bude nacházet v Asii, tak neřekl žádné konkrétní místo, ale na internetu se ihned objevily spekulace, kde přesněji by se nová Gigafactory mohla nacházet. Lidé na internetu navrhovali místa, jako je Japonsko či Korea. Obě navrhované lokality jsou v automobilovém v průmyslu velmi silné a vynikají v něm.

Elon Musk k otázce, zda bude nová Gigafactory v Asii, tak neřekl ani časový termín, ale řekl, že nejprve musí dokončit výstavbu Giga Berlín, která má být dokončena příští rok. Pokud bychom vzali v potaz časový harmonogram, který Tesla uplatňuje, tak by výstavba nové Gigafactory v Asii měla začít nejpozději v roce 2022.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *