Tesla vystaví největší Supercharger na světě! Bude zde 100 stojanů!

Americká automobilka Tesla se rozhodla rozšířit jeden ze svých nejznámější Superchargerů, který se nachází se nazývá Harris Ranch Supercharger. V současné době na tomto Superchargeru nalezneme 18 stojanů, ale Tesla se tento počet rozhodla zvýšit na 100 stojanů. Bude se jednat o největší Supercharger na světě.


Harris Ranch Supercharger je tu už nějakou dobu. Jedná se o Supercharger, který americká automobilka Tesla vybudovala v době, kdy světu představila svůj Tesla Roadster první generace. V současné době zde nalezneme 18 stojanů, ale Tesla se již brzy chystá na rozšíření Superchargeru. Konečný počet bude 100 stojanů, které se zde po rozšíření budou nacházet.

Celé rozšíření Superchargeru se bude skládat s více než 80 stojanů V3, které zde Tesla vystaví. Kromě toho zde Tesla plánuje vystavět i solární střechu, kterou nalezneme například na Superchargeru Firebaugh. Celé rozšíření Teslu bude stát 1,3 milionu dolarů.

„S potěšením oznamujeme, že Tesla požádala o stavbu největšího Superchargeru na světě, který by se mohl skládat s více než 100 stojanů a který bude umístěn přímo zde na Harris Ranch v Coalinga v Kalifornii,“ napsal Harris Ranch.

Tesla staví jeden Supercharger za druhým

V poslední době se Tesle s výstavbou Superchargerů skládajících se z několik desítek stojanů roztrhl pytel. V současné době staví Supercharger Santa Monica, který se bude skládat ze 62 stojanů V3. Výstavba velkokapacitních Superchargerů je pro Teslu nezbytná, jelikož v USA v současné době již jezdí dost Modelů Y či Modelů 3, které někde musejí nabíjet.

Zdroj: @MontrealTesla/Tesla Motors Club

Bude zde i Megacharger?

Je možné, že Tesla v rámci Superchargeru Harris Ranch vystaví i svůj Megacharger, jelikož je toto místo zastávkou většiny kamiónů. Megachargery jsou důležité pro elektrický tahač Tesla Semi, který plánuje Tesla uvést do výroby v tomto roce.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *