Tesla vystaví největší bateriové úložiště na světě

Systém Big Tesla Battery v Austrálii již oficiálně není největším bateriovým úložištěm na světě. Automobilka Tesla se rozhodla, že to změní a již brzy se dostane znovu na první příčku, díky svému novému gigantickému úložišti


Projekt Tesla Powerpack o výkonu 100 MW / 129 MWh v jižní Austrálii se stal největším bateriovým úložištěm na světě, když jej v roce 2018 uvedla do provozu společnost Neoen, což je hlavní poskytovatel energie v Austrálii, který nyní provozuje i vlastní bateriové úložiště.

Bateriové úložiště společnosti Neoen v jižní Austrálii se před nedávnem dočkalo rozšíření o 50MW/ 64,5 MWh, čímž kapacita celého projektu s názvem Hornsdale Battery je 150 MW / 193,5 MWh.

Společnost Neon nyní potvrdila, že rozšíření bateriového úložiště bylo uvedeno do provozuje, ale i přesto to nestačí na to udržet si první pozici v žebříčku „Největší bateriové úložiště“.
Společnost uvedla, že v Kalifornii bylo právě do provozu uvedeno úložiště o celkové kapacitě 230 MW, což z něj dělá největší bateriové úložiště na světě.

I když Tesla v momentální době nemůže říci, že vybudovala největší bateriové úložiště na světě, tak může zcela jistě říci jinou větu. Dle informací se právě Tesla rozhodla vystavět nové ještě větší bateriové úložiště, čímž by se zase dostal na první v příčku v žebříčku.

Automobilka Tesla před nedávnem zahájila stavbu největšího bateriového úložiště na světě, které si objednala společnost PG&E. Celý projekt pod názvem Megapack by měl mít celkový výkon 182,5MW / 730MW,ale společnost uvažuje o zvýšení kapacity na 1,1 GWh, čímž by o značný náskok vlastnila největší bateriové úložiště na světě. Společnost plánuje projekt uvést do provozu ve druhém čtvrtletí roku 2021.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *