Tesla vyrobí v Giga Berlín Model Y za 45 sekund!

Americká automobilka Tesla zahájila velkokapacitní výrobu Model Y ve své nově otevřené Giga Berlín. Z výrobní linky každých 45 sekund sjede jedna karosérie Modelu Y. Od tohoto okamžiku nás dle informací dělí dny.


O víkendu americká automobilka Tesla oficiálně otevřela svojí první evropskou Gigafactory. Fotografie, které pořídili naši fanoušci a partneři nám ukazují, že Giga Berlín je opravdu továrna budoucnosti. Po dlouhých měsících čekání a řady problémů nám Tesla konečně ukázala, jak vypadá její továrna budoucnosti, která bude vyrábět Model Y. Právě o této továrně generální ředitel Elon Musk hovořil jako o továrně budoucnosti.

Tesla se ve své nové Gigafactory rozhodla nastavit opravdu zabijácké tempo, které bude znamenat poslední ránu pro většinu automobilek. Automobilka bude vyrábět karosérii Modelu Y každých 45 sekund, což je neuvěřitelné. Za tímto výsledkem stojí armáda robotů, které ohýbají, svařují, nýtují a vše pasují dohromady.

Zdroj: TOC

Kromě toho Tesla na zahajovacím ceremoniálu oznámila, že plánuje ročně v Giga Berlín vyrobit 500 tisíc vozů. Dle výpočtu vychází, že Tesla může ročně vyrobit až 700 tisíc vozů, pokud vyrobí jednu karosérii za 45 sekund. Musk poznamenal, že Gigafactory bude pracovat 24/7 a ve výpočtech je počítáno s nasazením 75% strojů. Samozřejmě musíme počítat, že automobilka bude mít minimálně jeden rok továrnu v testovacím režimu.

Automobilka v současné době čeká na schválení žádosti od úřadu pro životní prostředí, bez které nemůže vyrábět. Tesla věří, že konečné schválení dostane během pár dnů, maximálně týdnů.

 

Váš tým 

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *