Tesla vyrábí další prototyp Cybertrucku

Prototyp elektrického pickupu Tesla Cybertruck byl spatřen na výrobní lince v továrně Fremont, kde Tesla pořádala i svojí akci Tesla Battery Day. Očekává se, že sériová výroba Cybertrucku bude zahájena koncem příštího roku, ale Tesla v současné době vytváří několik prototypů, které vzbuzují otázky.


Nyní se na internetu objevily fotografie výrobní linky, které je umístěna v továrně Fremont, jak na ní Tesla vyrábí Cybertruck. Továrna Fremont je zatím jedinou fungující továrnouv USA, kterou Tesla má, jelikož Giga Texas je stále v procesu výstavby. Je divné, že Tesla začala s výrobou prototypu v továrně Fremont, kde dle dosud zveřejněných informací nemá Cybertruck vůbec vyrábět. Právě pro výrobu Cybertruck Tesla v současné době staví Giga Texas. Kde bude vyrábět i elektrický tahač Semi či Model 3 a ModelY pro východní pobřeží.

Při zveřejnění fotografií z výrobní linky v továrně Fremont přichází otázka „Proč by Tesla vyráběla další prototyp?“, když již minimálně jeden prototyp má. Na zveřejněné fotografii jsou i čtyři pracovníci, kteří Cybertruck obdivují, nejspíše ho viděli poprvé na živo.

Americká automobilka Tesla elektrický pickup Cybertruck představila v roce 2019 na akci v Hawthorne v Kalifornii. Po představení koloval Cybertruck snad všemi mediami na světě a většina nechápal, co to Tesla představila. Od té doby, ale nebyl Cybertruck na veřejnosti spatřen kromě toho, když si s ní generální ředitel Elon Musk vyjel do restaurace v Los Angeles. Poté byl Cybertruck spatřen ještě jednou společně s Muskem a Jay Leno, který natáčel nové video pro „Jay Leno’s Garage“ od MSNBC. Samozřejmě nesmíme zapomenout na moment, kdy Tesla vystavila Cybertruck v Automobilovém muzeu v Petersenu na začátku letošního roku.

Jak to celé se Cybertruckem je?

Samotná výroba Cybertrucku je naplánována na konec příštího roku. Nyní Tesla, ale vyrábí další prototyp na své výrobní lince v továrně Fremont, kterou musí mít volnou na výrobu svých jiných vozů, aby pokořila rekord za Q3 2020. Tesla je dle slov Musk velmi blízko k překonání rekordu v počtu dodaných vozů za Q3 2020. Musk v informativním mailu pro zaměstnance psal, že nikdo nesmí polevit, naopak ještě více přidat, aby Tesla opravdu rekord pokořila.

Je zde ještě možnost, že by Tesla prototyp nevyráběla, ale pouze zaparkovala vedle výrobní linky. Tato možnost je, ale málo pravděpodobná. Dle fotografií a videí z továrny Fremont má Tesla vedle výrobních linek málo místa, takže je skoro nemožné sem vtěsnat elektrický pickup o takových to rozměrech jako je Cybertruck.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *