Tesla vylepšila vizualizaci tlumení u Modelu S a X

Automobilka Tesla v nové aktualizaci přidala Modelu S a Modelu X vizualizaci odpružení reálném čase.


Vozidla Model S a X jsou již dlouho vybavena standardním „chytrým“ vzduchovým odpružením, ale když společnost Tesla v loňském roce uvedla na trh nová vozidla Raven Model S a Model X, aktualizovala nová vozidla novým adaptivním odpružení.

Tesla u vylepšení odpružení uvedla:

„Vylepšili jsme také náš systém vzduchového odpružení pro Model S a Model X s plně adaptivním tlumením. Toto vylepšení zvýší posádce komfort natolik, že si budou připadat jako doma u televize.“

Automobilka v té době uvedla, že v průběhu času bude moci do tohoto nového systému tlumení uvolnit více funkcí. Začátkem tohoto měsíce Tesla vydala novou aktualizaci plnou nových funkci a přidání vizualizace odpružení v reálném čase.

Všechny funkce, které přibyly v nové aktualizace využívá Tesla již u ostatních vozidel, které má ve svém vozovém parku. Nyní, ale nové funkce přidala i do Modelu S a do Modelu X Raven.

Tesla k nově vydané aktualizaci napsala:

„Nyní můžete vidět vizualizaci toho, jak systém odpružení dynamicky upravuje tlumení každého kola tak, aby odpovídalo měnícím se stavům vozovky. Klepnutím na možnost Zobrazit údaje získáte ještě více údajů o odpružením.“

Adaptivní tlumení má nyní vylepšené nastavení, které vám kromě stávajících nastavení KOMFORT, AUTO a SPORT umožňuje nastavit vlastní úrovně pohodlí a manipulace s jízdou.

Tesla také přidala nové automatické nastavení mezi standardním a nízkým jízdním režimem pro pohodlí:

Systém odpružení nyní automaticky nastavuje mezi standardní a nízkou výškou jízdy, aby se optimalizoval komfort a rozsah jízdy v závislosti na typu silnice. Pokud dáváte přednost tomu, aby vaše auto zůstalo na změňte nastavení.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *