Tesla vylepšila vizualizaci jízdy ve svých vozech

Automobilka Tesla zveřejnila novou aktualizaci softwaru 2020.40.8.12 která je určená pro uživatele beta verze Autopilota. Nová aktualizace přináší optimalizaci uživatelského rozhraní právě pro majitelé, kteří v současné době testují nejnovější verzi Autopilota. Po nové aktualizaci těmto majitelům přibyde lepší vizualizace jízdy, plynulejší vektorové vykreslování silnic, objektů a jiných předmětů.


O vydání nové aktualizaci informoval jeden z majitelů vozů Tesla, který v současné době testuje právě novou verzi Autopilota. Majitel si po aktualizování svého vozu okamžitě všiml plynulejší vizualizace, která je pro vozy Tesla základem. Majitel zpozoroval zlepšení vizualizace při otevírání kufru či dveří u svého Modelu 3.

Změna uživatelského rozhraní se odehrála na středovém displeji, který se nachází mezi řidičem a spolujezdcem a v Modelu 3 je dominantou celého interiéru. Tesla zmenšila plochu pro zobrazení mapy, ale naopak zvětšila plochu, kde řidič může vidět aktuální rychlost a další nezbytné věci k jízdě, kromě toho zde může vidět i veškeré vizualizace, které stojí za důvodem zvětšení této plochy. Dále Tesla odstranila své logo, které se nacházelo v horní části displeje.

Vylepšení vizualizace jízdy

Tesla byla nucena vylepšit vizualizaci jízdy, jelikož ta stávající plně nepodporovala novou verzi Autopilota. Automobilka musela zvětšit prostor na displeji právě pro vizualizaci jízdy, aby k ní mohla ještě zobrazovat podrobnější informace, ale i přesto je mapa, kterou Tesla musela zmenšit stále čitelná.

Automobilka dále přesunula z levé části displeje „rychlou volbu“, kde si řidič v rychlosti zapnul stěrače, zkontroloval aktuální spotřebu a mohl zde ovládat i jiné věci důležité k jízdě. Rychlou volbu Tesla přesunula na spodní lištu, kde nebude tolik „překážet“.

Nastavená rychlost Autopilota se nyní zobrazuje přímo pod aktuální rychlostí a lze ji dále nastavovat pomocí pravého rolovacího kolečka na volantu. Když je aktivován Autopilot, rychlost se změní na modrou.

Aktualizace budou přicházet rychlejším tempem než jsme zvyklí

Je zajímavé, že toto vylepšení přichází pár dní poté, co Tesla zpřístupnila některým majitelům svojí beta verzi Autopilota. Aktualizace vozů Tesla pozorovala skupina Tesla Owners Silicon Valley, která se zeptala, jak by nová aktualizace a uživatelské rozhraní mohly zlepšit skutečný výkon Autopilota na silnici. V odpovědi Musk uvedl, že aktualizace může mít za následek méně zásahů.

„Měříme to primárně s pravděpodobností zásahu. Tato aktualizace řešila několik problémů, což mělo za následek přibližně 1/3 méně zásahů. Mnoho vylepšení spočívá v opravě hloupých chyb. Podle mých zkušeností to platí pro většinu beta verzí, “napsal Musk.

Generální ředitel Elon Musk dále řekl, že v současné době jsou v systému Autopilot drobné chyby a Autopilot nejezdí zcela bezchybně. V budoucnu by se tyto chyby mohly pomocí zpětného testování a následné aktualizace opravit, takže by se mohlo stát, že by Autopilot jezdil naprosto bezchybně. Musk nakonec uvedl, že aktualizace pro majitelé, kteří mají nejnovější beta verzi Autopilota budou vycházet každých 5 až 10 dnů.

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *