Tesla vylepšila USB slot pro Sentry Mode a Dashcam

Jeden z nadšenců americké automobilky Tesla potvrdil, že USB port, který nalezneme ve schránce u spolujezdce je kompatibilní s USB 3.0. Díky tomuto vylepšení mohou být záběry ze Sentry modu a DashCam mnohem kvalitnější než doteď.


Jednou z možná nejpřínosnějších vylepšení u nové verze Modelu Y  a Modelu 3 určené pro rok 2021. Bylo právě přidání USB slotu ve schránce u spolujezdce. Tesla k tomu navíc přidala i svůj vlastní flashdisk. Nový majitelé, tak nemusí řešit koupi vlastního flashdisku, který navíc doteď zabíral místo ve schránce pod displejem. USB flashdisk není určený na přehrávání písniček, jelikož se ve voze nachází streamovací služba Spotify, ale pouze na nahrávání záběrů ze Sentry Modu a DashCamu

Vylepšený USB slot byl odkryt známý hackerem automobily Tesla, který na internetu vystupuje pod přezdívkou Green. Ukázal, že skryté porty jsou ve skutečnosti kompatibilní s USB 3.0. Tento port nenahradil žádný z portů umístěných na vnější straně středové konzole, které stále fungují s USB 2.0, přestože využívají vysokorychlostní možnosti USB-C, které umožňují rychlé nabíjení.

Výhody používání USB 3.0 v odkládací přihrádce jsou dobré přináší větší kvalitu záběrů ze Sentry Modu  a DashCamu. Právě kvalitní záběry z těchto dvou funkcí vás mohou například zachránit při dopravní nehodě, kdy si třeba prokážete svojí nevinu. Samozřejmě můžete natočit i nějaké vtipné scénky, které si v budoucnu chcete pustit ve vysoké kvalitě.

Vysokorychlostní rozhraní USB 3.0 také otevírá dveře dalším funkcím, které Tesla ještě musí zavést. Jedním z nich je možnost, že Tesla umožní majitelům živě streamovat svá videa do aplikace Tesla. Použití USB 3.0 zlepší přenosovou rychlost tohoto přímého přenosu a umožní pozdější prohlížení kvalitnějších videí ze Sentry Mode a DashCam.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *