Tesla vykácí další stromy u Giga Berlín

Automobilka Tesla získala povolení k odstranění stromů, které se na pozemku Giga Berlín stále nachází. Tesla požádal před nedávnem o povolení k odstranění veškerých zbývajících stromů na pozemku Giga Berlín.


Státní úřad pro životní prostředí v Braniborsku schválil předčasné zahájení čištění dalších lesních ploch pro výstavbu potrubního systému a skladovacích ploch na pozemku Tesla Giga Berlín. Úřad schválil vykácení stromů na ploše s rozlohou 82,8 hektarů půdy, aby zde Tesla mohla začít s přípravou kanalizace  skladovacích prostorů.

Tesla nejprve o povolení usiloval již v létě letošního roku, ale nakonec se rozhodla kácení odložit a nyní o něj znovu požádala a vyšlo to. Rozsah plochy, ze které by automobilce bylo umožněno odstraňovat stromy, byl několikrát omezen v souladu s obavami o životní prostředí a úřad rozhodl, že odstranění 82,8 hektarů stromů je pro Teslu naprosto nezbytné.

Automobilka již od začátku výstavby Giga Berlín klade veliký důraz na životní prostředí. Při začátku kácení stromů, které se na pozemku Giga Berlín nacházely Tesla slíbila, že vysází třikrát větší les. Tento slib dodržela a již několik měsíc stromky usilovně sází.

Je třeba poznamenat, že Tesla pokračuje v provádění schválených opatření na vlastní riziko. To znamená, že pokud není uděleno konečné schválení projektu, musí být odstraněno celé zařízení včetně jeho budov a celá oblast musí být znovu zalesněna na náklady automobilky.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *