Tesla vyhrála v Giga Berlín nad ekologickými skupinami

Tesla nedávno dosáhla malého vítězství pro Gigafactory Berlín poté, co soud v Německu zamítl soudní příkaz podaný dvěma ekologickými skupinami proti Gigafactory. Skupiny, Zelená liga a Sdružení pro ochranu přírody, byly proti vydání 15. prozatímního povolení Giga Berlín, které by americké automobilce umožnilo otestovat její vybavení a začít vyrábět první testovací vozy.


Soud ve Frankfurtu nad Odrou oznámil své rozhodnutí tento týden a způsobil další ztrátu skupinám, které se snaží oddálit a možná i zrušit zahájení výroby v Gigafactory Berlín. Státní agentura pro životní prostředí v Braniborsku udělila prozatímní povolení Tesle začátkem června. Toto povolení automobilce skutečně umožnilo začít provádět první testy všech zařízení a výrobní linky. To znamená, že na světě každou chvíli budou celé funkční vozy.

S povolením si skupiny nehodují

Toto prozatímní povolení se neshoduje se skupinami Zelená liga a Sdružením na ochranu přírody, které obě tvrdily, že předběžné schválení nemělo být uděleno. Skupiny se obrátily na Státní agenturu pro životní prostředí s odvoláním na obavy o bezpečnost Gigafactory, i když se tyto snahy nakonec ukázaly jako neúspěšné.

Tesla již začíná testovat Fázi 1

Stavba Fáze 1 v Gigafactory Berlín je téměř dokončena a pozorování z první fáze naznačuje, že Tesla nyní zahajuje některé testy svého výrobního zařízení. Jedno z těchto pozorování spatřilo karosérii Modelu Y, na které byla nenesena základní barva. To znamená, že Tesla pravděpodobně chce otestovat i revoluční lakovnu. To je pro nadcházející Gigafactory dobré, zvláště když generální ředitel Elon Musk v minulosti poznamenal, že technologie lakování bude nové generace.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *