Tesla vyhrála soudní spor proti Trippovi

Automobilka Tesla zvítězila proti Martinovi Trippovi, bývalému zaměstnanci, který byl obviněn z hacknutí výrobního operačního systému automobilka Tesla přímo v Giga Nevada. Celý soudní proces probíhal již od roku 2018.


Tesla označil Trippa za sabotéra, který v Gigafactory Nevada získal dokumenty týkající se šrotu, spolu s tvrzeními, že Tesla nainstaloval vadné články do baterií, které byly vybaveny pro sedan Model 3.

Po zprávách, že Tripp prozrazoval citlivé informace o automobilce, Tesla podal masivní žalobu, ve které uvedl, že neoprávněně „napadl“ důvěrné a obchodní tajemství. Informace údajně unikly do medií a k třetím stranám.

Tripp poté žaloval Teslu žalobou pro pomluvu, která tvrdila, že odhaloval pracovní podmínky Giga Nevady, které byly pro zaměstnance ve výrobním závodě méně příznivé. Soudní spor automobilky Tesla naznačil, že Trippov popis způsobil, že podmínky Gigafactory vypadají mnohem horší, než ve skutečnosti.

Nyní se zdá, že se celý soudní proces chýlí ke konci, jelikož Tripp prospustil všechny své právníky a obhajuje sám sebe. Podle článku agentury Reuters byl soud uzavřen a Tesla byl prohlášen za vítěze. Americký okresní soud v Nevadě ve svém rozhodnutí uvedl, že přáním společnosti Tesla, aby byl případ uzavřen, bude vyhověno „protože je podporují přesvědčivé důvody a jsou bez odporu“.

Za konec soudního sporu jsou rádi i akcionáři, jelikož od začátku sporu obdržela Tesla škody ve výší 167 milionů dolarů. Uvidíme zda akcie nyní zase vzrostou.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *