Tesla vyhrála soudní řízení proti firmě Zoox za zneužití informací ohledně Autopilota

Firma Zoox vyvíjí nové funkce do  Autopilota, ovšem od loňského orku je u soudu, kam ho poslala společnost Tesla za zneužití firemního tajemství, které získala od bývalých zaměstnanců Tesly.


Bývalý zaměstnanci Tesly ovšem, nevyzradili fungování Autopilota či jeho funkce. Firma ZOOX totiž od bývalých zaměstnanců Tesly získala pouze obchodní a proprietární informace.

Obě společnosti se po soudním řízení vzájemně dohody, že firma Zoox zaplátí společnosti Tesla určitou finanční částku, která nebyla zveřejněna. Dále se spekuluje, co bude s bývalými zaměstnanci Tesly, kteří vyzradili firmě Zoox obchodní a proprietární informace, ale zatím o nich nejsou dostupné žádné podrobnější informace.

V loňském roce testovala firma Zoox svůj prototyp autonomního řízení v ulicích Las Vegas. V roce 2018 dostala firma Zoox od svých investorů částku 800 miliónů dolarů, o rok později dostala dalších 200 milionu dolarů. Peníze od investorů měli být použity na vývoji nových funkcí do jejich autonomního řízení, ale díky soudnímu procesu budou peníze použity nejspíše na něco jiného.

Autopilot firmy Zoox:

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *