Tesla vydala první video s bateriovým článkem 4680

Nový bateriový článek 4680 od americké automobilky Tesla je klíčem k elektromobilové budoucnosti. Je totiž 6x výkonnější, má 5x více energie a slibuje delší dojezd elektromobilů. Dosud nám Tesla ukazovala pouze obrázky, nyní vydala i video, ve kterém nám článek ukázala.


Nové bateriové články 4680 Tesla oficiálně představila v rámci své akce Tesla Battery Day. Musk již před začátkem celé události říkal, že tato akce bude pro Teslu možná nejvýznamnějším momentem v celé její historii. Musk měl pravdu a tento den se opravdu zapsal do historie Tesly. Nové články 4680 zajistí elektromobilům mnohem větší dojezd, navíc již 1000 kilometrů na jedno nabití nebude pro vozy Tesla problém.

Americká automobilka Tesla nám do teď ukazovala pouze fotografie bateriových článků, ale ještě nikdy nevydala žádné video, ve kterém by bateriový článek ukázala. Video ukázala na svém novém webu, který nyní spustila. Tesla se za pomocí webu snaží najít nové talenty a posily do jejího týmu, který bude pracovat na zdokonalení bateriových článků a samotných baterií. Ve videu Tesla ukázala, jak články budou vypadat v rámci nového strukturálního designu, kdy budou baterie rovnou součástí struktury vozu.

V baterii se již nenachází několik tisíců bateriových článků 2170, které pro Teslu vyrábí společnost Panasonic. Nyní je baterie tvořena pouze z 960 bateriových článků 4680. Rozměry těchto nových bateriových článků jsou 46 x 80 mm a rozmístění v matici 40 x 24. Hustota baterie by mohla dosáhnout nebo dokonce překročit 300 Wh/kg. Tyto hodnoty by mohly vést k elektromobilové revoluci. Musk slibuje levnější elektromobily, jelikož Tesla bude schopna vyrobit i levnější baterie.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *