Tesla vydala novou „zásadní“ aktualizaci

Automobilka Tesly vydala novou aktualizaci softwaru se spoustou zajímavostí  nových funcích, včetně použití bočních kamer při couvání.


Tesla nyní vydala novou aktualizaci, konkrétně se jedná o aktualizaci 2020.24. V nové aktualizace kromě zajímavých funkcí přichází i rozšíření do jiných zemí Autopilota, který nyní umí ukazovat dopravní značení, zastavit na semaforu a na značce stop, což do teď šlo pouze v USA. Automobilka se nyní specializuje na rozšíření nového Autopilota do všech zemí, ale každá země má jiné dopravní značení, které Tesla musí ručně do Autopilota přidat.

Nové možnosti kamer

Tesla konečně přidala u vozů Tesla možnost využít nejenom zadní, ale i boční kamery při couvání, což bylo mezi majiteli Tesel velmi žádané. Právě více úhlů při couvání je dobré například na to, aby jste si neodřeli kolo o obrubní či neodřeli auta kolem Vás.

Vylepšení Dashcam Viewer

Začátkem letošního roku vydala automobilka Tesla možnost prohlížet si záběry ze Sentry Mode a DashCam přímo ve voze. Tesla nyní v nové aktualizaci provedla vylepšení, která usnadňují prohlížení videí a další. Tesla přidala do Viewer červený bod, který si můžete označit například čas nehody nebo jiné události.

Vylepšení zamykání vozů Tesla

Tesla vylepšila další věc, kterou majitelé vozů Tesla již dlouho požadovali. Konkrétně se jedná o možnost deaktivovat uzamčení vozu při odchodu, což se hodí například doma.

Nyní máte možnost deaktivovat zámek Walk-Away Door Park, když je vozidlo zaparkováno doma, klepněte na ovládací prvky> Zámky a vyberte možnost Vyloučit domov.

Vozidla Tesla mohou zjistit, že vaše vozidlo je doma, pokud je nastavíte v navigačním systému.

Zahřívání baterie za jízdy

Vozy Tesla již automaticky provádí předehřátí baterie, pokud nastavíte do navigace cíl Supercharger, ale nyní to samé dělají vozy Tesla, když zadáte do navigace dobíjecí stanice třetích stran.

Automobil píše v poznámkách k vydání:

Vaše vozidlo nyní bude před navigací k nabíjecím stanicím třetích stran kromě Superchargerů předběžně předehřívat baterii. Jako obvykle najdete seznam nabíjecích míst třetích stran klepnutím na ikonu blesku ve spodní části dotykové obrazovky.

Interiér vozů Tesla

Nakonec Tesla přidala možnost využití kamery, která se nachází v interiéru Modelu 3 a Modelu Y.

Je to téměř tři roky, co Tesla uvedla do výroby Model 3 s kamerou umístěnou nad zpětným zrcátkem. Tato kamera zatím neměla využití, kterého se teď dočkala. Generální ředitel Elon Musk uvedl, že tato kamera bude používaná při sdílení vozů Tesla, aby se zabránilo vandalizaci a dalším problémům.

Tesla napsal v poznámkách k verzi nové aktualizace softwaru 2020.24:

Pomozte společnosti Tesla pokračovat ve vývoji bezpečnějších vozidel sdílením údajů o fotoaparátu z vašeho vozidla. Tato aktualizace vám umožní povolit vestavěnou kabinovou kameru nad zpětným zrcátkem. Pokud je povoleno, Tesla automaticky zachytí obrázky a krátký videoklip těsně před srážkou nebo bezpečnostní událostí, aby pomohl konstruktérům vyvinout bezpečnostní prvky a vylepšení v budoucnosti. Jako obvykle můžete upravit předvolby sdílení dat klepnutím na Ovládací prvky> Bezpečnost a zabezpečení> Sdílení dat> Camera Analytics.

Tesla říká, že snímky pořízené kamerou orientovanou na kabinu „nebudou spojeny“ s řidičem „kvůli ochraně vašeho soukromí“.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *