Tesla vydala novou aktualizaci, která usnadňuje používání vozů Tesla

Automobilka Tesla začala nabízet novou aktualizaci softwaru, která přináší dvě důležité novinky. Tesla do vozů přidala prioritní zařízení Bluetooth a PIN ke schránce u spolujezdce.


Americká automobilka Tesla tento týden vydala novou aktualizaci 2020.40. Tato aktualizace zahrnuje poněkud menší, ale vskutku užitečná vylepšení, které usnadní používání vozů Tesla.

Možná se Vám někdy stalo, pokud vlastníte vůz od automobilky Tesla a často si ho střídáte s Vaší přítelkyní či manželkou, že Vám ve voze začala hrát hudba, kterou ona poslouchá a vy jí moc nemusíte. Právě tento problém Tesla v nové aktualizaci vyřešila.

Prioritní zařízení Bluetooth Vám umožní přidat dané řízení k Vašemu jízdnímu profilu, který Vám umožní si i nastavit sedačku, volant či zrcátka a po přepnutí na daný profil Vám celý vůz upraví.

Automobilka do poznámek k vydání píše:

„Abyste se vyhnuli připojení k nesprávnému telefonu v okolí, můžete nyní nastavit své prioritní zařízení Bluetooth. Vaše auto se pokusí připojit k prioritnímu zařízení přidruženému k vybranému profilu, než se pokusí připojit k jiným spárovaným telefonům“.

Pokud máte již aktualizovaný softwarem ve Vašem voze, tak přejděte do sekce Bluetooth, kterou najdete v horní části obrazovky, kde dále vyberete preferovaný telefon a kliknete na ikonu prioritní zařízení.

Tesla v nové aktualizace přidala i možnost uzamknutí schránky u spolujezdce, kde si nyní můžete nechat některé cennosti.

„Chraňte cennosti v odkládací schránce pomocí čtyřmístného kódu PIN. Klepnutím na Ovládací prvky> Zabezpečení a zabezpečení> PIN schránky v přístrojové desce na dotykové obrazovce vytvořte kód PIN“.

Automobilka již v minulosti přidala pin do svých vozů. Jednalo se o pin, který musel zadat řidič, aby mohl s vozem odjet. Tento pin má sloužit k tomu, aby s vozem například při zapůjčení či při vloupání nemohla žádná osoba odjet, pokud nezná kód daného vozu, což je velmi málo pravděpodobné.

Kromě toho Tesla v nové aktualizace opravila některé drobné chyby, které nastaly po předchozí aktualizaci.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *