Tesla vydala novou aktualizaci, která přináší několik zajímavých vylepšeních

Automobilka Tesla tento týden vydala novou aktualizaci určenou pro všechny vozy Tesla. Nová softwarové aktualizace přináší novou funkci Autopilotu, vylepšení Spotify a další vychytávky.


I když se nyní většina lidí soustředí na vydání aktualizace, která do vozů Tesla přinese beta verzi Autopilota, který jezdí zcela sám a k jízdě nepotřebuje zásah řidiče, tak Tesla se soustředí i na zpříjemní této chvíle a vydává aktualizace, které postupně celý software připravují na příchod této aktualizace.

Tesla nyní začala vozům Tesla nabízet novou aktualizaci s označením 2020.44. Táto aktualizace přináší i novou funkci Autopilota. U něj si po aktualizaci můžete lépe nastavit rychlost při jeho aktivaci, což většina řidičů vozů Tesla chtěla.

Novinky, které aktualizace přináší

Nově si můžete rychlost Autopilotu nastavit pomocí Ovládacích prvků> Autopilot> Nastavit rychlost.

SPEED LIMIT nastaví regulovanou rychlost na rychlostní limit na silnici a přizpůsobí se buď zadanému offsetu nastavené rychlosti, nebo aktuální rychlosti jízdy. Set Offset Offset lze nakonfigurovat na pevnou rychlost pro všechny silnice. AKTUÁLNÍ RYCHLOST nastaví cestovní rychlost na aktuální rychlost jízdy.

Tato funkce umožní majitelům vozů Tesla konfigurovat Autopilota tak, aby jim jízda vyhovovala a popřípadě si mohli prohlédnou i místní krajinu. Tesla varuje, že i přes zapnutého Autopilota musí být řidič schopný okamžitě zareagovat a neustále sledovat silnici.

Zdroj: Electrek.co

Tesla se rozhodla vylepšit i Spotify, kterém vám nyní bude přehrávat skladby bez mezer. Dále lze snadně najít váš obsah s knihovny a přehrát ho. Navíc nyní zahrnuje i doporučený seznam skladeb a podcástů. Díky přehrávání bez mezer si můžete vychutnat seznamy skladeb bez přerušení mezi skladbami. Byla přidána záložka Spotify domů, která pomáhá objevovat nový obsah, který je přizpůsoben na základě vašich předvoleb poslechu.

Automobilka dále upravila i rozmístění a vyhledávání aplikací. Tyto aplikace jdou nyní jednoduše otevřít pomocí hlasu, což velmi usnadní používání infotaimentu od Tesly za jízdy. Byly také vylepšeny výsledky hledání při vyhledávání konkrétních položek hlasem, aby vám zobrazily více toho, co hledáte. Navíc můžete s vozem komunikovat i v jiném jazyce než, který jste si nastavili v softwaru.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *