Tesla vydala nové zimní kola určené pro Model Y

Tesla představila nové zimní kola určené pro Model Y, které jsou vhodná i do těch nejhorších podmínek, takže se hodí i do severních oblastí. Nové kola jsou určena pro majitele Modelu Y, kteří se svým vozem jezdí v opravdovém mrazu a sněhu.


Americká automobilka Tesla s blížící se zimou představila nová zimní kola, které mají aerodynamický vzhled a připomínají ty, které představila k nové verzi Modelu 3 určené pro rok 2021.

Automobilka k novým kolům dodala:

 „Nová kola se zimními pneumatikami Gemini Y 19 poskytují maximální bezpečnost a přilnavost při jízdě na mokru nebo suchu a na zledovatělých nebo zasněžených silnicích. Zimní kola zaručují vysokou úroveň trakce, stability a brzdné účinnosti pod 7° Celsia, takže si můžete užívat kdekoli s jistotou pohodlí a bezpečnosti.“

Zdroj: Tesla.com

Nová kola společně s pneumatikami koupíte v USA za 80 tisíc korun. Tato kola bychom příští rok mohli spatřit i v Evropě, jelikož příští rok má Tesla uskutečnit první dodávky Modelu Y do Evropy.

Jak je to s elektromobily v zimě?

Možná již víte, že elektromobily nemají rádi zimu, jelikož v sobě mají bateriové články. Zima snižuje bateriovým článkům kapacitu a tím i dojezd elektromobilu. Sníženou výdrž baterie můžete v zimě pozorovat na svém mobilním telefonu, který za studenějších teplot má mnohem menší výdrž baterie. My doporučuje přes zimu udržovat baterii elektromobilu mezi 60% až 80%. Dále doporučujeme pravidelně dolévat zimní kapalinu do ostřikovačů, přidat do vozu škrabku na skla, rukavice a čepici. Nakonec je dobré mít ve voze i gumové koberečky, které můžete jednoduše opláchnout vodou a nezničíte si ty klasické.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *