Tesla vybuduje mikro reaktory RNA po celém světě

Generální ředitel Elon Musk nyní poskytl nové informace o vývoji vakcíny pro COVID-19, na které Tesla pracuje ve spolupráci se společností CureVac. Vakcína by v současné době mohla pomoci celému světu, především České republice, kde stav nakažených nemocí COVID-19 je vážný.


Na začátku letošního roku Elon Musk oznámil, že Tesla začala spolupracovat s biotechnickou firmou CureVac. Tato firma společně s Teslou pracuje na vývoji vakcíny pro nemoci COVID-19, která je založená na technologii RNA.

Generální ředitel oznámil, že Tesla bude budovat mikro-továrny RNA pro německou společnost CureVac. Bylo to překvapivé, protože je to úplně jiné odvětví než elektrická vozidla nebo obnovitelná energie. Tesla již společně s firmou CureVac podala patent na možná revoluční bioreaktor pro RNA. Automobilka by vytvořila automatizovaný systém pro tvorbu RNA a nasadila jej po celém světě.

RNA je molekula nacházející se ve všech formách buněčného života a byla popsána jako sesterská molekula DNA. Firma CureVac našla způsob, jak stabilizovat molekulu a zajistit, aby dodávala tělu možnosti boje proti konkrétním chorobám.

Musk se již s firmou CureVac několikrát sešel. Naposledy před týdnem, kdy informoval o vakcíně.

Věřím, že vakcína bude pro svět velmi užitečná a zachrání životy. Upozorňuji, že Tesla z toho nebude mít žádný velký finanční zisk.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *