Tesla vybudovala speciální mobilní úložný systém

Automobilka Tesla vybudovala čistý síťový systém pro solární energii a skladování energie, který bude pohánět závodní sérii SailGP.


Před začátkem druhé sezóny oznámila společnost SailGp plány na uhlíkově neutrální projekt, který začíná spolupráci s Teslou.

Během minulé sezóny používala společnost SailGp naftové generátory, které celou akci poháněli.  Za účelem nabíjení baterií čistou energií postavila Tesla mobilní úložný systém mimo síť, který je postavený z kontejneru, ve kterém najdeme Powerwall a na něm solární panely. Kontejner je vybaven 13kw solárními panely a dvěma Tesla Powerwalls.

V rámci pilotního programu bylo v technické oblasti Sydney SailGP nainstalováno 36 400 W solárních panelů společně s Tesla Powerwalls. V minulosti byla instalace obnovitelné energie zdlouhavá a nákladná, ale nové řešení umožňuje rychlou montáž a demontáž solární soupravy a její transport z události na událost. Pokud bude test úspěšný, povede to k mnohem širšímu využití obnovitelné energie, aby se zajistilo, že události SailGP budou čistější, ekologičtější a rychlejší, a zároveň vytvoří plán pro další významné události, jakož i pro vzdálené komunity a oblasti katastrof.

Projekt byl nasazen s novou sezónou SailGP, která měla začít v únoru, ale byla odložena na příští rok.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *