Tesla vrcholí nad Instagramem a stala se „Nejrychleji routoucí firmou na světě“

Technický ředitel společnosti Brand Finance Alex Haigh byl hostem v nedávné epizodě Tesla Daily Podcast s Robem Maurerem. Měli se bavit o loňském výkonu společnosti. Haigh byl neoblomný, pokud jde o zdůraznění růstu Tesly navzdory tomu, že uplynulý rok byl náročný pro automobilový průmysl jako celek.


 Tesla je jednou z více než pěti tisíc společností, které Brand Finance analyzuje. Ve výroční zprávě společnosti Brand Finance za rok 2020 se Tesla výrazně vyšplhala z 264. na 147. místo žebříčku nejhodnotnějších značek. Haigh uvádí, že jde o působivý výkon, když uvážíme, že automobilový průmysl přestál bariéry, jako je Brexit, obchodní válku mezi USA a Čínou a všeobecné zpomalení hospodářského růstu. 

„Největším trendem, je posun směrem k elektrickým vozidlům. Tesla je tak trochu „klukem z plakátu“ tohoto trendu a takové dominantní postavení na trhu vedlo k růstu. Toto neuvidíte u žádné jiné automobilky.“ řekl Haigh. Od roku 2019 do roku 2020 společnost zaznamenala nárůst o 64,9 % a s 58% růstem porazila sociální síť Instagram na prvním místě. Je to dáno tím, že Tesla je nejvíce inovativní společností v elektrických vozidlech. Takže jak bude trh s elektrickými vozidly růst, Tesla bude v jeho čele. 

Je úžasné, že Tesla během finanční krize přešla z téměř nuly k nejrychleji rostoucí značce na světě, a to za dobu svého relativně krátkého působení v automobilovém průmyslu. Poté, co Tesla nedávno předběhla Volkswagen jako druhou nejcennější automobilku na světě, se prakticky osvědčila jako opora v automobilovém odvětví. 

Na tento Podcast se můžete podívat zde: 

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

 

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *