Tesla vezme svůj nový Roadster na okruh Nürburgring až příští rok

Podle generálního ředitele automobilky Tesla Elona Muska vyzkouší Tesla svůj nový Roadster na známém okruhu Nürburgring, kde již testovala svůj Model S Plaid.


V loňském roce přinesla automobilka Porsche na trh svůj nový elektromobil Taycan, který na okruhu Nürburgring pokořil rekord. Muskovi to nedalo a rozhodl se zde otestovat i svůj nejvýkonnější elektromobil, konkrétně Model S Plaid.

Koncem loňského roku zde opravdu automobilka Tesla otestoval Model S Plaid a dosáhla velmi zajímavého času. Při testování Modelu S Plaid na tomto okruhu Musk uvedl, že příští rok zde Tesla otestuje i svůj nový Roadster v třímotorové verzi.

Nyní generální ředitelů Elon Musk tuto informaci potvrdil. Ovšem nový Roadster zde Tesla otestuje až příští rok, nikoliv letos, jak bylo původně v plánu.

Nový Roadster byl odhalen v roce 2017 společně s elektrickým tahačem Semi. Na trh měl nový Roadster přijít v letošním roce, ale bohužel se, tak nestalo. Musk totiž změnil priority a zaměřil se především na produkci Modelu 3 a Modelu Y. Kromě toho se automobilka Tesla chce zaměřit i na nový elektrický pickup Cybertruck.

Nový Roadster by, tedy měl na trh přijít v roce 2022. Musk, ale uvedl, že výroba nového Roadsteru by měla začít za 12 až 18 měsíců v Kalifornii. Tuto informaci uvedl při oznamování výdělků za Q2 2020, takže výroba začne již opravdu brzy. Tesla by měla v průběhu letošního roku ještě poskytnou více informací k elektrickému tahači Semi a právě k novému Roadsteru.

Dle dosud poskytnutých informací by měl nový Roadster se zrychlení z 0na 100 km/h za pouhých 1,9 sekundy překonat celou řadu rekordů, do kterých spadá i ten, který drží elektromobil Porsche Taycan na okruhu Nürburgring.

Zrychlení z 0 na 100km/h je uvedeno u základní verze. Tesla, ale chystá verzi společně s SpaceX package, která bude mít navíc trysky, takže zrychlení bude ještě větší.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *