Tesla v pozadí vylepšila Model Y. Co vše Tesla vylepšila?

Jeden z nových majitelů hlásí, že Tesla vylepšila výbavu Modelu Y. Americká automobilka Tesla nejspíše vylepšuje Model Y po řadě vylepšení Modelu 3. Většina vylepšení se týká především interiéru, kde Tesla provedla několik zásadních změn.


Stejně jako u vylepšení Modelu 3, tak i v případě vylepšení Modelu Y neproběhlo žádné oficiální představení. Pokud by jste chtěli po novém vylepšení zapátrat v online webovém konfigurátoru na stránkách Tesly, tak ani zde nepochodíte. Jediné, co můžeme říci je, že většina vylepšení jsme mohli zaznamenat u vylepšení Modelu 3, které proběhlo před pár týdny.

Co vše Tesla u Modelu Y vylepšila?

  • Vylepšená okenní skla
  • USB flashdisk k vozu
  • Stmívatelná boční zrcátka
  • Většina vylepšení, které obdržel i Model 3.
  • Neproběhla zde změna středové konzole, zatím.

První dodávky Modelu Y se uskutečnili letos v březnu. Byl to právě Model Y, který se značně lišil od jiných vozů od americké automobilky Tesla. Disponoval tepelným čerpadlem či některými změnami v interiéru. Později se tyto změny objevili i u nové verze Modelu 3 určené pro rok 2021. Nová vylepšení Modelu Y jsou ve většině podobná těm, které Tesla prezentovala u Modelu 3. Lze říci, že Tesla tímto krokem pouze srovnala funkce Modelu Y a Modelem 3.

Tesla v nové vylepšené verzi přidala Modelu Y stmívatelná boční zrcátka, stříbrné lemování u volantu či vylepšila okenní skla, čímž celkově zlepšila odhlučnění a tepelnou izolaci interiéru vozu. Nový majitel Modelu Y ukázal, že Tesla k novým Modelům Y dodává i USB flashdisk, který je nezbytný ke správnému fungování Sentry Modu. Ten na flashdisk ukládá nahrané záběry, donedávna jste si museli pořídit vlastní flashdisk.

Je zajímavé, že nová vylepšená verze  Modelu Y již neobdržela novou středovou konzoli, kterou Tesla přidala k nové verze Modelu 3. Je možné, že další vylepšení Modelu Y budou následovat, takže zákazníkovi není nikdo schopný zaručit jako verzi zrovna obdrží. Možná novou středovou konzoli Model Y vůbec neobdrží, jelikož většina majitelů jí považovala spíše za nepraktickou, tedy považovalo spíše nabíjecí stanice, kterou Tesla do středové konzole implementovala.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *