Tesla v Kalifornii staví největší bateriové uložiště na světě

Automobilka Tesla se kromě výroby elektromobilů zabývá i výstavbou bateriových uložišť. Před nedávnem dokončilo megabaterie v Austrálii, které jsou známy po celém světě. Nyní se rozhodla vystavět ještě větší bateriové uložiště v Kalifornie. Nové bateriové uložiště utáhne klidně celé město. Bude se skládat z 256 Tesla Megapacků o celkovém výkonu 182,5 MW.


Bateriové uložiště v Austrálii má celkový výkon 100 MW o celkové kapacitě 100-300 MWh. Tento projekt poukázal na schopnosti Tesly ohledně baterií. Nyní se rozhodla svoje schopnosti znovu potvrdit. Tentokrát, ale ve větším měřítku.

Na novém největším bateriovém uložiště pracuje Tesla již od října v Moss Landing v Kalifornii. Ano, jedná se o domovinu Tesly, z které se Musk před nedávnem odstěhoval. Toto bateriové uložiště má mít výkon 182 MW s kapacitou 730 MWh. Později Tesla plánuje toto bateriové uložiště ještě rozšířit na 1,1 GWh. Je tedy 2x výkonnější než bateriové uložiště v Austrálii a má 3-4x větší úložnou kapacitu. Jedná se o největší bateriové uložiště na světě, ale zároveň se jedná i o největším projekt americké automobilky Tesla.

Toto uložiště nemá obdoby!

Celé bateriové uložiště se skládá z 256 jednotek Tesla Megapacks. Tesla není jediná, kdo pracuje na bateriovém uložišti v Moss Landing v Kalifornii. Společnost Dynegy se chystá nasadit do sítě PG&E. Toto bateriové uložiště bude ještě výkonnější než to od Tesly. Jeho výkon bude 300 MW a kapacita 1200 MWh.

Nové bateriové uložiště společně s rozvodnou, kde se nachází by mělo zajistit dostatek elektřiny pro několikahodinové napájení celého města o několika desítek tisíc domácností. PG&E vydalo i graf, který tvrdí, že za 20 let ušetří bateriové uložiště 100 milionů dolarů. Projekt má být dokončen v průběhu příštího roku, spíše v druhé polovině.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *